Çözüldü Dizi izlerken mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Morukzi

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarımı toplayalı 2 ay oldu olmadı. Belki 150 saatten fazla oyun oynamama rağmen hiç oyun oynarken mavi ekran hatası vermedi ama 20 dk dizi izlemek istediğimde her zaman olmasa da bazen mavi ekran veriyor. Nedenini anlayamıyorum ne yapmalıyım? Bu sorunu yaşayan ya da bu konulardan anlayan biri varsa yardım ederse sevinirim.

Mavi ekran verdiğinde ekranda yazan hata kodunu vermeniz gerekmekte, oyun oynarken işlemci ve ekran kartı yoğun olarak, biraz da RAM kullanılır. İnternet sayfası açıkken ise ciddi miktarda HDD ve RAM kullanılır. Kesin değil tabii ama sorun bu ikisinden birinde büyük ihtimal. Biraz daha bilgiye ihtiyacımız var her halükarda.

Artı -1 Eksi
Mavi ekran verdiğinde ekranda yazan hata kodunu vermeniz gerekmekte, oyun oynarken işlemci ve ekran kartı yoğun olarak, biraz da RAM kullanılır. İnternet sayfası açıkken ise ciddi miktarda HDD ve RAM kullanılır. Kesin değil tabii ama sorun bu ikisinden birinde büyük ihtimal. Biraz daha bilgiye ihtiyacımız var her halükarda.

HDD kullanmıyorum, sadece SSD var. RAM'ler aynı model.

Avast anti virüs yüklüyse kaldır.

"Sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

Ekran kartı sürücün güncel değil ise güncelle.

Samsung telefonun ile bilgisayar bir süre bağlanma.

BIOS sürümün güncel mi diye kontrol eder misin?

sfc/scannow yaptım bir sıkıntı çıkmadı.

BIOS sürümüm güncelmiş.

Ama internette ekran kartı sürücümün güncel sürümünü bulamadım. Tam olarak ne yazmam gerektiğini de bilmiyorum şu an mevcut sürümüm 26.21.14.3200

Geri
Yukarı