Dizi İzlerken Virüs Bildirimi Çıkması

2 defa tekrar denedim bu mesajımdan sonra. 2'sinde de tarama tamamlandı ama 2 seferde de bu autorun girdileri şeysi çıkıyor. Bunlar zararlı bir şey mi? Nasıl silicem bunları?
Comodo'yu ne zamandan beri kullanıyorsun? Virüs uyarısından ziyade arka planda çalışmaya başlamış bir zamanlanmış taramanın sonuç ekranı çıkmış karşına, yanlış bilmiyorsam. Bilgisayarında bir virüs var olarak gözükmüyor fakat taramanın %98'de durması ve arayüzün eski olmasını garip buldum. Ayarları kurcalamadıysan kendi kendine güncellemesi ve yeni arayüze geçmesi gerekirdi.

Ben pek yardım edemeyeceğim. @24099 hocam müsait bir zamanda bakabilir belki.
1 aydır falan kullanıyorum.
Şuan kullandığım eski bir sürüm mü? Direkt kendi sitesinden indirmiştim 1 ay önce falan. Silip güncel olanı indireyim mi?

@acv hocam gereken cevapları vermiş zaten.

EEK ve KVRT ile sistemi taratın. Temiz ise sorun yoktur. Tekrar hata alınca ekran görüntüsü bizimle paylaşın.

@24099 @acv
RKill ile zararlı dosyaları inaktif hale getirdim. Bir sorun var mıymış? RKill'in oluşturduğu .txt dosyası;
Burdan ulaşabilirsiniz
Daha sonra Kaspersky Virüs Removal Tool ile tarama yaptım;
1597862377437.png

Emsisoft Emergency Kit ile hızlı tarama sonucu;
1597862508193.png

Emsisoft Emergency Kit ile Malware taraması sonucu;
1597863409657.png

Bu işlemlerden sonra bir de Comodo Antivirüs ile tam tarama yaptım ve sonuç hala aynı;
1597864324552.png

Bir de MB ile tarama yapayım dedim bir şey yok;
1597864417442.png

Bu kadar işlemden sonra ben virüs olmadığına inandım ama hala o çıkan şeylerin ne olduğunu ve neden çıktığını düşünmeden edemiyorum. Bu kadar geç dönüş yapmamın sebebi de uygulamaları indirmek ve testleri gerçekleştirmek için uğraşmış olmam.

Bununla taratın sorun çıkmazsa bir şey yapmanıza gerek yok. Oradaki girdilerin çoğu OneDrive kaynaklı. Yazıyor zaten her sistemde var Win 10 kullanan. Otomatik senkron açıksa OneDrive'da bundan kaynaklanabilir.
Son resimde ilk baştaki mouse veya klavyenin yazılımı temiz önyükleme yaparsanız ve zamanlanmış görevleri kapatırsanız çözülecektir. Comodo'dan da temizle komutu vermeyin yoksay komutu verin.
One Drive kullanmıyorsanız da kaldırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı