Dizüstü bilgisayar açılmıyor

DorukSz

Centipat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarımın güç düğmesine basıyorum, güç düğmesinin ışığı yanıyor ama hiçbir fan devreye girmiyor. Açılmıyor ve öyle kalıyor. Bilgisayarın statik enerjisini almayı denedim yaptım ama olmadı. Geçen sene zaten bataryayı çıkarmıştım şiştiği için. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Laptoplar müdahale konusunda zor olacağı için yapacağınız pek bir şey yok aslında. Eğer RAM'lere ulaşabiliyorsanız çıkarıp temas noktalarını silgi ile silin ve güzelce temizleyip geri takın. Bu yöntem işe yaramaz ise adaptör arızalı olabilir ya da anakartta başka bir sorun olabilir. Teknik servisten destek almanız gerekebilir.

Laptoplar müdahale konusunda zor olacağı için yapacağınız pek bir şey yok aslında. Eğer RAM'lere ulaşabiliyorsanız çıkarıp temas noktalarını silgi ile silin ve güzelce temizleyip geri takın. Bu yöntem işe yaramaz ise adaptör arızalı olabilir ya da anakartta başka bir sorun olabilir. Teknik servisten destek almanız gerekebilir.
Teşekkür ederim, hemen Ram leri temizlemeye gideceğim. Lakin bu herhangi bir sorun oluşturur mu RAMleri ellemek

Teşekkür ederim, hemen Ram leri temizlemeye gideceğim. Lakin bu herhangi bir sorun oluşturur mu RAMleri ellemek
Sıvıya magruz bırakmadıgınız sürece sorun olmaz yumuşak silgi ile sarı renkli yerlerini temizleyin.
Güç kaynagınız ve anakart da olabilir sorun bende laptop kullanıcısı deilim ve anlamıyorsanız mudahale etmenizden yana değil fikrim bu konuda ustalaşmış arkadaşlara teslim etmeniz daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı