Çözüldü Dizüstü bilgisayar yere düştü açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Neofixx

Hectopat
Bu gün dizüstü bilgisayarım dizimden kaydı, ve yere düştü galiba fişi çekti jarzı takıyorum ışık yanmıyor, bilgisayarın altını açtım RAM'lari tek tek çıkartıp ye mağlolur denedim olmadı acaba anakart mı gitti gittiyse kaç TL tutar?

Çözüm
Eğer düştüğünde açıksa büyük ihtimal hard diski bozulmuştur. Tabii kimse buna kesin bir cevap veremez, tek başınıza bir şey yapamazsınız. Servise gönderin.
Şu an bi gelişme var bilgisayar açıldı ama görüntü gelmiyor.
200-300 lira arası değişiyor sanırım.
Şarj soketini kontrol edin. Şarj kablosu takılıyken düştüyse muhtemelen problem oradadır.
Şu an bahsettiğim bilgisayardan yazıyorum :) Harddiski çıkartıp ucunu silgiyle sildim, aynı şekil RAM'leri de silgiyle sildim, taktım bir deneyeyim dedim. Bilgisayar açıldı, öylece dururken siyah ekranda kaldı. Kapattım bilgisayarı ve bir daha aynı işlemi tekrarlayıp alt kapağı kapattım, açıldı. Dün akşamdan beridir sorunsuz bir şekilde kullanıyorum sorun çözüldü konuyu kapatabilirsiniz :)
Eğer düştüğünde açıksa büyük ihtimal hard diski bozulmuştur. Tabii kimse buna kesin bir cevap veremez, tek başınıza bir şey yapamazsınız. Servise gönderin.

Bilgisayar açıktı yan düştü ve jarz soketinin üstüne düştü :( jarz soketinde bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü jarzı doluydu ve garantisi bitmişti.
Not: Hiç ışık yanmıyor ve son bir soru daha Casper yetkili servisi yaklaşık kaç TL ücretle anakartı değiştirir?
Bütçem 250TL'ye kadar :(

Şu an bi gelişme var bilgisayar açıldı ama görüntü gelmiyor.
200-300 lira arası değişiyor sanırım.
Şarj soketini kontrol edin. Şarj kablosu takılıyken düştüyse muhtemelen problem oradadır.
Şu an bahsettiğim bilgisayardan yazıyorum :) Harddiski çıkartıp ucunu silgiyle sildim, aynı şekil RAM'leri de silgiyle sildim, taktım bir deneyeyim dedim. Bilgisayar açıldı, öylece dururken siyah ekranda kaldı. Kapattım bilgisayarı ve bir daha aynı işlemi tekrarlayıp alt kapağı kapattım, açıldı. Dün akşamdan beridir sorunsuz bir şekilde kullanıyorum sorun çözüldü konuyu kapatabilirsiniz :)

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı