Dizüstü bilgisayar bir anda ısınmaya başladı

Makaleler
3
Yer
Düzce
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5-8250u CPU
AMD Radeon 520 GPU
Gigabyte 240 SATA SSD
8 GB DDR4 2400 MHZ RAM
Windows 11 22H2 OS
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Çok ilginç bir durumla karşı karşıyayım. Dün bilgisayarda öğlen her şey normaldi. Boşta sıcaklık 45-50 derece idi. Fan sesi çok azdı ve rahatsız etmiyordu. Ama ablam bir web oyunu olan slither.io'yu oynadıktan sonra bilgisayar bir anda ısınmaya başladı. Boşta 75 derece, Google Earth'ta takılırken 90 dereceleri gördü. Ve bir türlü bilgisayar soğumadı. 2 kere yeniden başlattım, soğutucuyu 15 dakika civarında çalıştırdım ama bilgisayar bir türlü soğumadı. Fan sesi de oldukça rahatsız ediyor. Hatta şu an yazarkenki sıcaklık 76-85 derece. Bilgisayara hiçbir şey yüklemedim, bir değişiklik yapmadım. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam. Windows Defender ile bir virüs testi yapacaktım ama Windows Defender hata veriyor. Malwarebytes ile bir virüs testi yapayım. Teşekkürler. :)

1617522115528.png

Hack(?) programı gibi bir şey girmiş galiba.
KMSpico adında bir yazılımı virüs olarak algılamış. Bu program Office gibi Windows programlarına para vermeden kullanılmasını sağlıyormuş. 2 ay önce falan format attırmıştım. Galiba bilgisayarcı etkinleştirilmemiş korsan bir Windows yüklemiş. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı