Dizüstü Bilgisayar Düşük MHz RAM Sorunu

rmqcrowleyy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat sakinleri. Bugün CPU-Z programını kurcalarken gördüm ki benim diziüstümdeki RAM 800 MHz imiş, nasıl oluyor anlamadım. Benim bildiğim kadarıyla DDR3 RAM'ler 1066-1600 MHz aralığında olabiliyor sadece konuyla ilgili bilgisi olan yardım edebilir mi ?

PS Konuyla iligli resimler aşağıdadır.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü o değer RAM'in yarı MHz değeri. 2 ile çarparak aldığınız değere ulaşırsınız. Yani MHz'de bir problem yok.
Peki bir sorum olacak benim resimdeki gibi bir bilgisayarım var ve apunun 1,7 gb ramı kullandığını öğrendim(dxdiagdan) sizce 8gb ram alırsam oyunlarda ciddi bir fps artışı yaşar mıyım ?

upload_2018-1-29_23-52-39.png

upload_2018-1-29_23-54-34.png

Windows 10 Görev yöneticisinden bakabilirsiniz. Doğru değeri vermektedir.

Ekran Görüntüsü (66).png

Ekran kartı belleğinizi artıramazsınız. Yeni bir ekran kartı almanız gerekiyor. Dizüstü bilgisayarlarının çoğuna parça bulmak zor, Ayriyeten her dizüstü bilgisayarın parçaları değişemiyor.
Ekran kartları hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartı belleğimi arttırmayacağım ramimi arttıracağım APU benim ramimin 1,7 gbini kullanıyormuş eğer 8 gb daha eklersem ramime fps de ciddi artış olur mu ondan bahsediyorum.

Ekran kartı belleğimi arttırmayacağım ramimi arttıracağım APU benim ramimin 1,7 gbini kullanıyormuş eğer 8 gb daha eklersem ramime fps de ciddi artış olur mu ondan bahsediyorum.
FPS ciddi bir artış olmaz. Sadece takılma sorunları ortadan kalkacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı