Dizüstü bilgisayar için AMD vs Intel

İşlemcinin güzel işine şöyle bir örnek vereyim madem hocam, Repacklenmiş 10 GB'lık bir oyunun kurulması bu işlemcide 4.5 saat sürüyor :D Ayrıca verdiğim değer Cache haritasi için geçerliydi, Dust 2'de 85 üzeri değer görmedim. Nuke oynamaya yüreğim zaten yetmedi.

Render üzerinden gidecek olursak, herhangi bir efekt vs. içermeyen, sadece bir kaç farklı videodan alınan kesitlerinden bir araya getirilerek aynı görüntü kalitesinde birleştirilmesi işleminin renderı 3 dakikalık bir video için ortalama 20-30 dk. arası sürüyor.

Nereden bakarsanız bakın 8250U benim kullanım alanlarım için re-za-let bir işlemci.
Repack olayı diskin hızı ile ilgili diye biliyorum. Örneğin bende açarsan o dosyayı disk %100 oluyor. Çünkü 5400 RPM HDD'lere sahibiz.

Dostum ne bekliyorsun anlamadım. U serisi bir işlemci kullanıyorsun. Yani Ultrabook. Ultrabooklar performans değil pil odaklı işlemcilerdir. Isınmasın, ufak tefek işleri görsün, şarjı uzun gitsin mantığıyla üretilir ve ona göre fiyatlandırılır. Sen şimdi bundan performans bekliyorsun. Volkswagen 2.0 Biturbo motoruda var 1.0 motoruda var ikisi de motor ve Volkswagen aynı performansı mı versin yani? Biri güç biri yakıt odaklı aynısı burada da geçerli.

Ben işlemci bana vadettiğini veremiyor demiyorum. Arkadaş 8250U'nun olurunu sormuş bende yaşadığım sıkıntıları anlattım ve alternatifi varsa uzak durmasını istedim; siz neden bu kadar savunma durumuna geçtiniz onu anlamadım :D
Repack olayı diskin hızı ile ilgili diye biliyorum. Örneğin bende açarsan o dosyayı disk %100 oluyor. Çünkü 5400 RPM HDD'lere sahibiz.

Disk ve işlemci. İkisine de çok yük bindiriyor hocam

Ben işlemci bana vadettiğini veremiyor demiyorum. Arkadaş 8250U'nun olurunu sormuş bende yaşadığım sıkıntıları anlattım ve alternatifi varsa uzak durmasını istedim; siz neden bu kadar savunma durumuna geçtiniz onu anlamadım :D

Disk ve işlemci. İkisine de çok yük bindiriyor hocam
Aynı laptopun Dell markalısını arkadaşım kullanıyor. Başlangıç seçeneklerine müdahale ederek 120FPS altını görmedik. Sonuçta Radeon 520'de giriş seviyesi bir kart bu özelliklerde bir laptoptan oyun performansı beklenmez. Ayrıca savunmuyorum Intel alın AMD alın demedim, kediden aslan gücü bekliyorsunuz onu anlatıyorum.

Aynı laptopun Dell markalısını arkadaşım kullanıyor. Başlangıç seçeneklerine müdahale ederek 120FPS altını görmedik. Sonuçta Radeon 520'de giriş seviyesi bir kart bu özelliklerde bir laptoptan oyun performansı beklenmez. Ayrıca savunmuyorum Intel alın AMD alın demedim, kediden aslan gücü bekliyorsunuz onu anlatıyorum.
Bende aslandan kedi gücü bekliyorum :D 8. nesilde bayağı fark atmış İntel.

Konuya resmen İntel Fanboyları toplanmış. Ryzen İşlemciye soba diyenleri görmek resmen FX zamanlarını hatırlattı.

F/P açısından Ryzen 3 2200U İntelin İ5 modeline göre özellikle GPU bakımından çok önünde. İyi ekran kartlı cihazlar +3000 TL cihazlardan başlıyorken altı için İntel HD Graphics kullanan İ5 modellerin Ryzen işlemciler karşısında avantajsız kalıyor. CPU bakımından i5 8250U ile yaklaşık denkler.

Sorduğun fiyat aralığında bu iyi bir model.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı