Dizüstü bilgisayar işlemcisi değişebilir mi?

Mahmut Göç

Hectopat
Merhaba arkadaşlar benim arkadaşımın dizüstü bilgisayarı aşırı kötü ve yeni bir PC alamıyor. Bunun işlemcisini ya da ekran kartını değiştirme imkanı var mı?
Sistem özelliklerini görsellerde belirttim.

Dosya Ekleri

• IMG-20200121-WA0002.jpg
    IMG-20200121-WA0002.jpg
    173,2 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG-20200121-WA0001.jpg
    IMG-20200121-WA0001.jpg
    176,1 KB · Görüntüleme: 19
Çoğu bilgisayarda değişmiyor. Değişenlerde ise laptopa uygun işlemci bulmak çok zor ve performans farkı çok fazla olmuyor. Desktop replacement olarak adlandırılan ve masaüstü işlemcisi olan çok pahalı bilgisayarlarda değişim ciddi fark ettiriyor.

Yanlış Bilgilendirme
Anakarta lehimli değiştirmen çok zor ama bazı laptoplarda masaüstü soketi var yani onlarda değiştirebiliyorsun ama onlarda çok pahalı ve yeni laptoplar genelde.

T4200 soketli bir işlemci. Değişebilir ama istediğiniz gibi bir performans artışı göremezsiniz ve laptopun anakartı desteklemez ise laptop açılmayabilir. Ama core i3 gibi bir işlemci takmayı beklemeyin. Soket desteklemez.

casper nırvana laptobum vardı baska bır toshıba laptobum vardı i5 6.nesil cıkarıp caspere takmıstım 6aydır sorunsuz kullanıyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı