Dizüstü bilgisayar mı toplama bilgisayar mı?

Bütçe
13.000 TL
@Naysiix Cevabınız için teşekkür ediyorum.

@shinei Teşekkürler, daha az performansa katlanabilirim. 30 FPS'te oyun oynamaya alışığımdır.

@zeki1981 İyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum hocam. Gönderdiğiniz laptop'u inceledim gayet güzel duruyor. Sizce ekran kartının 1650 olması RTX 3000 serisine göre çok büyük bir dezavantaj olur mu ?

@Naysiix cevabınız için teşekkür ediyorum.

@shinei teşekkürler, daha az performansa katlanabilirim. 30 FPS'te oyun oynamaya alışığımdır.

@zeki1981 iyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum hocam. Gönderdiğiniz laptopu inceledim gayet güzel duruyor. Sizce ekran kartının 1650 olması RTX 3000 serisine göre çok büyük bir dezavantaj olur mu?

Oyun için beklentiniz düşük olduğu için bir sorun olmaz.
18 20 k bandında 3 serisi ekran kartlı olan modeller var.
O bütçeye çıkarsanız bakarız.

@uasamet @Dyrothbrk
Teşekkür ediyorum tavsiyeleriniz için.🙂
Öncelikle üniversitenin ilk yılı bildiğiniz lisenin devamı gibidir. Biz lise 5 diye adlandırıyoruz 1.sınıfı. İlk seneler çok fazla zaman konusunda sıkıntı yaşamazsınız diye tahmin ediyorum. Biz günde 3 saat ders görüp dağılıyoruz şu an. İleri sınıflarda günlük alacağınız ders sayısı yükselir. Öyle hayal ettiğiniz gibi çok da elinizin kolunuzun bağlı olacağı, oyuna zaman ayıramayacağınız bir yer değil (okuduğunuz bölüme göre değişir). Eğer oturduğunuz şehirde bir üniversite tutturursanız masaüstü almanızı öneririm. Öte yandan mühendislik, mimarlık gibi bir bölüm tutturursanız bunlar için laptop çok önemli olacaktır. Üniversite sınavı bittikten ve tercih sonucu açıklandıktan sonra tekrar konu açarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.
Hocam vallahi üstüme su serptiniz. İlk sene rahatlayacak olmam beni şu an acayip sevindirdi. Aslında ben mezuna kaldım bu 2.kez sınava girişim. Bundan sonra da böyle bir seneye ihtiyacım olacaktı. Üniversite sınavı sonrası tekrar konu açabilirim. Çok teşekkür ediyorum önerileriniz için
Üni için laptop al iki kuruş fazla ver ama al bence. 13k bandında bir laptop seni 4-5 sene AAA tarzı oyunlarda bile götürür dert etme.
4-5 sene bana yetecektir hocam teşekkür ediyorum.
Sorunun cevabı basit aslında evden başka bir yere gidip o yerde bilgisayar kullanmak istiyor ve masaüstü bilgisayar taşıyamayacak durumdaysan laptop alıcaksın.
Doğru söylüyorsunuz hocam aslında tam olarak ne olacağını bilmiyorum, eğer yaşadığım şehirde yerleşirsem çok yer değiştiren biri olacağımı düşünmüyorum, o zaman masaüstü düşünebilirim. Cevap için teşekkürler

Oyun için beklentiniz düşük olduğu için bir sorun olmaz.
18 20 k bandında 3 serisi ekran kartlı olan modeller var.
O bütçeye çıkarsanız bakarız.
Tamamdır çok teşekkürler.

@uasamet @Dyrothbrk
Teşekkür ediyorum tavsiyeleriniz için.🙂

Hocam vallahi üstüme su serptiniz. İlk sene rahatlayacak olmam beni şu an acayip sevindirdi. Aslında ben mezuna kaldım bu 2.kez sınava girişim. Bundan sonra da böyle bir seneye ihtiyacım olacaktı. Üniversite sınavı sonrası tekrar konu açabilirim. Çok teşekkür ediyorum önerileriniz için

4-5 sene bana yetecektir hocam teşekkür ediyorum.

Doğru söylüyorsunuz hocam aslında tam olarak ne olacağını bilmiyorum, eğer yaşadığım şehirde yerleşirsem çok yer değiştiren biri olacağımı düşünmüyorum, o zaman masaüstü düşünebilirim. Cevap için teşekkürler

Tamamdır çok teşekkürler.
Rica ederim.Tek sorman gereken soru o kendine çünkü eski mesajlarıma bakabilirsin bende çok kararsız kaldım ve pc daha performanslı diye gittik pc topladım. Sonra ne oldu?Evden uzaklaşınca bilgisayar kullanamaz oldum ve sonra gittim bir tanede laptop almak durumunda kaldım boşa masraf oldu.

Rica ederim.Tek sorman gereken soru o kendine çünkü eski mesajlarıma bakabilirsin bende çok kararsız kaldım ve pc daha performanslı diye gittik pc topladım. Sonra ne oldu?Evden uzaklaşınca bilgisayar kullanamaz oldum ve sonra gittim bir tanede laptop almak durumunda kaldım boşa masraf oldu.
Sağlık olsun hocam. O zaman laptop almak benim için en doğrusu olacak bence. Ama sınavdan önce almak istemiyorum, Sınavdan sonra gönül rahatlığı ile almak istiyorum hem güzel bir puan alırsam alırken daha çok rahat hissederim. Tabi ne olacağı bilinmez orası ayrı mesele. Sınava 53 gün var sizce o güne kadar laptop fiyatları çok artar mı hocam geç kalmış olur muyum ?

Sağlık olsun hocam. O zaman laptop almak benim için en doğrusu olacak bence. Ama sınavdan önce almak istemiyorum, Sınavdan sonra gönül rahatlığı ile almak istiyorum hem güzel bir puan alırsam alırken daha çok rahat hissederim. Tabi ne olacağı bilinmez orası ayrı mesele. Sınava 53 gün var sizce o güne kadar laptop fiyatları çok artar mı hocam geç kalmış olur muyum ?
düşebilir yavas yavas dususler kendini belli ediyor ama burası Türkiye belli olmaz bence siz genede sinavinizi bekleyin daha garanti olsun.

Kardeşim üniversite için toplama bilgisayar alınmaz. Yeri gelecek okula, kütüphaneye hatta arkadaşlarının öğrenci evine götürüp turnuva bile yapacaksın ama dersen ki bulunduğum şehirde ki bir üniversiteyi yazacağım o zaman başka.

Herkese hayırlı ramazanlar arkadaşlar. Öncelikle buna benzer konular daha önce birkaç defa açılmış olabilir, fakat ben biraz daha kişisel bir soru sorup birkaç konuda genel tavsiye almayı umuyorum, bu sebeple konuyu tam olarak hangi kategori altında açacağımı bilemedim.

Ben üniversite sınavına hazırlanan eski bir oyuncuyum. Bundan 2 sene önce bir PS4'üm ve ortalama bir masaüstü oyun bilgisayarım vardı. Sınavım yaklaştığı için de sorumluluk duygum tavan yapmıştı. Ben de bir karar alarak oyunları bırakmaya karar verdim. PS4'ümü sattım ve bilgisayarımı da kardeşime verdim.

Şu anda sınava 53 gün kaldı ve inşallah iyi bir sonuç çıkartıp bir üniversiteye yerleşirsem eskisi gibi oyunlara geri dönmek istiyorum. Fakat üniversite hayatının tam olarak nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum. Yani örnek olarak zamanım olacak mı, sürekli yer değiştirecek miyim tarzında sorular sürekli kafamı kurcalıyor. O yüzden buraya danışma gereği duydum.

Şimdi sorumu soracak olursam, 13 bin TL bandında bütçem var. Ailem sağ olsun beni bu konuda destekleyeceğini söylüyorlar. Ultra grafik takıntım yok, genellikle açık dünya ve hikayeli oyunlar oynarım. Birkaç gün öncesine kadar kafamda konsol almak da bir seçenekti. Fakat oyun fiyatlarını düşündüğüm zaman çok da öğrenci dostu olmayacağına kanaat getirdim.
Beni yaklaşık olarak 4-5 sene götürecek bir cihaza ihtiyacım var.

Üniversitede belki de çok zamanım olmayacak, sürekli çalışmam gerekecek. Fakat bir hobi olarak oyun oynamayı devam ettirmek istiyorum gerek stres atmak olsun, gerek eğlence yöntemlerinden biri olsun. Sizce bir laptop mu almalıyım, yoksa masaüstü bilgisayar mı? Eğer laptop ise bir öneri yaparsanız çok sevinirim. Şu anda aklımda Monster var fakat dediğim gibi biraz tecrübesiz olduğum için buradan tavsiye alma ihtiyacı hissettim. Buraya kadar okuduysanız zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ediyorum.
Monitör dahil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı