Çözüldü Dizüstü bilgisayar nasıl monitör gibi kullanılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tosbagaa

Decapat
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayarım var ancak bir arızadan dolayı monitörüm şu anda yok. Dizüstü bilgisayarımı monitör olarak kullanmak istiyorum nasıl yapacağım ve kasa için bir sorun yaratır mı?

Çözüm
Masaüstü bilgisayarım var ancak bir arızadan dolayı monitörüm şu anda yok. Dizüstü bilgisayarımı monitör olarak kullanmak istiyorum nasıl yapacağım ve kasa için bir sorun yaratır mı?

Laptop monitör olarak kullanılamıyor. Laptopta görüntü girişi değil çıkışı olur.

Laptop monitör olarak kullanılamıyor. Laptopta görüntü girişi değil çıkışı olur.

Çözüm
Merhaba, dizüstü bilgisayarınızın ekranını monitör gibi kullanmak için temelde bilinden 2 yol vardır;

1) İnternet üzerinden kullanma: Bu yol laptopun ekranına herhangi bir uygulama üzerinden internet aracılığı ile görüntü aktarmanıza yarar fakat bunu yapabilmek için kasanızdan kısa süreliğine olsa bile eşleştirme için bir görüntü almak lazım bu yol evde televizyonunuz varsa ve ona bağlayıp uygulayabilirsiniz.

2) Laptopun panelini söktüğünüzde arkada belli harf ve sayıların olduğu bir kod çıkar bu koda uygun kartlar satılır. Laptop panelinin, laptop anakartına giden filmini aldığınız karta takarsanız laptop ekranınızdan kart üzerindeki HDMI portu üzerinden görüntü alabilirsiniz. Fakat bu işlemi pek tavsiye etmiyorum çünkü anladığım kadarıyla siz kısa süreli (monitör alasıya kadar) kullanacaksınız. O yüzden hem masraf hem de elinizdeki laptopu parçalamış olursunuz.

İlk dediğim yöntemi evde bir televizyon varsa uygulayabilirsiniz. Eğer yoksa laptopu kullanmak pek mümkün değil.

Laptoplardaki HDMI-DP-Thunderbolt 4 portları görüntü çıkış portudur.

Geri
Yukarı