Dizüstü bilgisayar oyundayken işlemci hızını 0,79GHz'e sabitliyor

Tamamdır zaten birazdan kendisi duracak. Siz testi durdurup Limits sekmesinin ekran görüntüsünü atın.

Şu an hala 0.9 GHz. Limits sekmesini görmem iyi olabilir tam şu an.
1630245685853.png

o tablo da bu durumda.
Şu an oyundan çıktım ve durum gerçekten çok enteresan, işlemci hızım tekrardan 2,09ghz :D
bir fikrin bulunuyor mu? @erengore
fazla kurcalayıp zarar vermek istemiyorum, sanırım termal macunu yenileceğim başka çarem yok gibi.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1152327
o tablo da bu durumda.
Şu an oyundan çıktım ve durum gerçekten çok enteresan, işlemci hızım tekrardan 2,09ghz :D
bir fikrin bulunuyor mu? @erengore
fazla kurcalayıp zarar vermek istemiyorum, sanırım termal macunu yenileceğim başka çarem yok gibi.
Termal macun evet yenileyin. Program üreticisi de bunu ilk defa gördüğünü, bu soruna dair bir fikrinin olmadığını söyledi. Benim de yok çünkü dünyada bile görülmemiş sizdeki işlemci kısma sorunu. Reserved diye bir sinyal gönderiyor ama ne olduğunu bilmiyorum.

Son düzenleme:
Termal macun evet yenileyin. Program yöneticisi de bunu ilk defa gördüğünü, bu soruna dair bir fikrinin olmadığını söyledi. Benim de yok çünkü dünyada bile görülmemiş sizdeki işlemci kısma sorunu. Reserved diye bir sinyal gönderiyor ama ne olduğunu bilmiyorum.
vay arkadaş gelse gelse bizim başımıza gelir ne bu şansızlık, tekrardan tavsiyelerin için teşekkür ederim. umarım termal macunu yenilemek bir çözüm olur.
@erengore konu ile ilgili fikrin var mı? termal macunu henüz sürmedim fakat bu 0,79ghz olayı cidden çok rahatsız ediyor, termal macun değişene kadar deli edecek gibi bir de termal macun kesin çözüm olabilir mi emin de değilim.
bir not daha geçmek istiyorum oyuna girdiğimde bellek kullanımı %90 oluyor.

Son düzenleme:
vay arkadaş gelse gelse bizim başımıza gelir ne bu şansızlık, tekrardan tavsiyelerin için teşekkür ederim. umarım termal macunu yenilemek bir çözüm olur.
@erengore konu ile ilgili fikrin var mı? termal macunu henüz sürmedim fakat bu 0,79ghz olayı cidden çok rahatsız ediyor, termal macun değişene kadar deli edecek gibi bir de termal macun kesin çözüm olabilir mi emin de değilim.
bir not daha geçmek istiyorum oyuna girdiğimde bellek kullanımı %90 oluyor.
0,79 GHz çözümü BD PROCHOT'u devre dışı bırakmak. Ama 0,88 GHz çözümü sizin sisteminiz için yok. Yani ben dahil kimse bilmiyor, bilemez onun sebebini.
RAM kullanımı frekansa etki etmez.
Termal macun kesin çözüm olmayabilir. Kesin çözümdür diyemem ki muhtemelen çözüme de tam anlamıyla kavuşmayacak.

çok enteresan ya, ara ara 2,09ghz'e geri yükselmesi çok garip hiç yükselmese bir sebebi olacak belki ama ara ara yükselip ara ara düşmesi çok garip.
bilgisayarın ısındığını da bir süre sonra görüyorum, genelde ısındıktan sonra ghz düşüyor.
önceden yoktu böyle bir şey, bir anda nasıl ortaya çıktı anlamadım.

çok enteresan ya, ara ara 2,09ghz'e geri yükselmesi çok garip hiç yükselmese bir sebebi olacak belki ama ara ara yükselip ara ara düşmesi çok garip.
bilgisayarın ısındığını da bir süre sonra görüyorum, genelde ısındıktan sonra ghz düşüyor.
önceden yoktu böyle bir şey, bir anda nasıl ortaya çıktı anlamadım.
Yine de macun yeniliği gerekli bir şeydir. Dilerseniz uygulayın.

İşlemcinin sıcaklığı Max 96° sıcaklık olmuş senin dediğin 70 o yüzden 0.9'a sabitlenmiş işlemci kendini korumak için GHz düşürmüş termal macunu kalitelisiden sürmeniz lazım o işlemciler çok ısınıyor benden söylemesi.

Yaptım fakat bu sefer de 0,79 yerine 0, 88GHz'de kaldı.

Yapılı dostum.

Sıcaklık 50 ile 70 arasında gezmekte.

İşlemcinin sıcaklığı Max 96° sıcaklık olmuş senin dediğin 70 o yüzden 0.9'a sabitlenmiş işlemci kendini korumak için GHz düşürmüş termal macunu kalitelisiden sürmeniz lazım o işlemciler çok ısınıyor benden söylemesi.
Termal yavaşlatma gözükmüyor adamın işlemcisinde. Olsaydı görürdüm. Kesin konuşamayız.

ısınmadan dolayı olabilir evet, bunun önüne geçebileceğim başka yollar varsa söylerseniz sevinirim.
termal macunu yeniledikten sonra problem belli olacak gibi.

Geri
Yukarı