Dizüstü bilgisayar Satan İki Mağaza Arasında Kaldım

xeu

Femtopat
Merhaba!

Okul ve günlük kullanım (YouTube, Office programları, forumlar, film izleme) için birkaç aydır düşük bütçeli bilgisayar arıyordum. Bugün ASUS marka N4000 işlemciye sahip dizüstü bilgisayarlara denk geldim. Gördüğüm bilgisayarların linklerini alta bırakıyorum.

Hepsiburada üzerinden satılan ürünlerin SSD'leri mevcut, Vatan Bilgisayar'da satılan üründe ise 500GB'lık HDD var. SSD'nin bilgisayar hızına ciddi etkide bulunduğunu birçok yerde görmüştüm, bu yüzden SSD'li sistemi tercih etmek en akıllıca hareket olacaktır fakat Hepsiburada üzerinden satılan dizüstü bilgisayarların satıcıları için Şikayetvar sitesinde beni tereddüte düşüren yorumlar gördüm; ekranın bozuk çıkmasına rağmen iade kabul etmemeleri gibi. Bu tarz şikayetleri dikkate alıp Vatan Bilgisayar'dan mı HDD'ye sahip dizüstü bilgisayar almalıyım yoksa Hepsiburada üzerinden almakta herhangi bir sorun olmayacağını düşünüp Hepsiburada üzerinden mi almalıyım?

Bu arada bilgisayarı oyun amacı ile kesinlikle kullanmayacağım, tarayıcıda 3 4 sekme açabilmesi benim için yeterlidir. Bu bilgisayarlar istediğim özellikleri karşıları mı?

SSD ciddi önemli bir parça haline geldi. Riski göze almalısınız bence. Kargocunun yanında açıp çalıştırın, videoya çekin. Aklıma başka bir şey gelmiyor maalesef.
Özellikleri hakkında bir bilgim yok.

SSD ciddi önemli bir parça haline geldi. Riski göze almalısınız bence. Kargocunun yanında açıp çalıştırın, videoya çekin. Aklıma başka bir şey gelmiyor maalesef.
Özellikleri hakkında bir bilgim yok.

Söylediğiniz gayet mantıklı, umarım bu durumda sorun çıkmaz. Çok teşekkür ederim.

SSD önemli bir etken ben riske girmem diyorsan laptopu alıp yanında SSD al.

Bu söylediğinizi şimdilik düşüneceğim, elimde yedek bir SSD mevcut, bilgisayarda sürücü değişimi yapılabiliyorsa söylediğiniz gibi de yapabilirim.Çok teşekkür ederim.

Risk olduğunu zannetmiyorum ürün kusurlu ise servise gideceği için biraz zaman geçer iade sürecinde yine de çok güvenemiyorsaniz amazon.com.trden alım yapın. Ben aldım 2 ay kullandım sorun çıktı direk amazon.com.tr üzerinden iade ettim hiç sorun yaşamadım.

Geri
Yukarı