Dizüstü bilgisayar soğuktan etkilenir mi?

Merhaba, deprem dolayısıyla evimiz yıkıldı. Çadırda kalıyoruz ve hava geceleri çok soğuk oluyor. Laptop sırt çantasında, açamıyorum elektrik olmadığı için. Soğukta kalıyor, zarar verir mi?
Öncelikle geçmiş olsun. Sorun olacağını düşünmüyorum ama laptopun çalışma sıcaklıklarına bakıp oradan fikir yürütebilirsiniz.

Geçmiş olsun sevgili technopatlı.

Laptopu kullanmadan önce oda sıcaklığına getirirsen bir sorun olmaz. Aşırı soğukken çalıştırırsanız parçalara zararı olabilir. Bu sebeple laptopun oda sıcaklığı değerlerine geldikten sonra çalışması daha sağlıklı olacaktır. Bunun dışında kapalı konumdayken soğukta bir şey olmaz.

Merhaba, deprem dolayısıyla evimiz yıkıldı. Çadırda kalıyoruz ve hava geceleri çok soğuk oluyor. Laptop sırt çantasında, açamıyorum elektrik olmadığı için. Soğukta kalıyor, zarar verir mi?

İlk olarak geçmiş olsun, van depremini yaşamış biri olarak bu zor günlerimize çok daha fazla üzülüyorum. Donacak seviyeye gelmiyorsa sıkıntı yok. Ama siz yine de varsa çanta içinde kazak gibi bir şeye sarmaya çalışın. Özellikle batarya bu durumdan etkilenebilir keza panel de etkilenebilir.

Geri
Yukarı