Dizüstü Bilgisayara Harici Ekran Kartı Takma

Konuya alttaki video ile dahil olsam ve HP 15 Laptop'um var desem...
Masaüstü alma planlarındaydım ama işsiz kalınca ekonomik yollar bulma çabasındayım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben adaptörü Sahibinden sitesinden GET ile aldım. Deneme süresine kargo süresi de dahil olduğu için maalesef deneme süremin son gününde geldi. Hızlıca uğraştım fakat benim laptop tepki vermedi. Kurulumu yaptım ekran kartı ve PSU çalıştı fakat bilgisayar bir türlü kartı görmedi. Ekran kartı arkadaşın olduğu için fazla zorlamak da istemedim. Kurulumu yaptım herşey yolunda gitti ama bilgisayar hiçbir türlü görmedi kartı. Son gece elime ulaştığı için fazla uğraşmadan sabahına iade sürem dolmak üzereyken iade ettim maalesef.

Merhabalar ;
Bende aynı şeyi denedim fakat oldu. Asus k55vd model laptopum var hm77 chipseti kullanıyor intel'in sitesinden pci-e versiyonunuza bakabilirsiniz. 2.0 sürümü kullanıyormuş benim chipset. i5 3210m işlemcim var. Kargoyu alır almaz arkadaşın evine yollandım ve gtx970 ile denedim hatta userbenchmark sitesinden de test ettim ve %62 gibi bir sonuç verdi.

Bios ayarlarından falan birşey değiştirmedim sadece ekran kartını takmadan 610m ekran kartımı aygıt yöneticisinden devre dışı bırakmıştım. Bilmiyorum belki gerek bile olmamış olabilir. Gayet de çalıştı ve harici monitör üzerinden görüntü aldım ama problem benim satın almak istediğim gpu da başlıyor. Ne alsam da 3210m çalıştırır yada işlemciyi de yükseltebilirim fakat pci-e 2.0 max hangi ekran kartını kaldırır bilmiyorum...

Son düzenleme:
Bottlenecker isimli siteden işlemcin için uygun ekran kartını bulabilirsin. 2.0 olayı veri aktarım hızı ile ilgili galiba. Onun için yapacak bişey yok bir miktar veri kaybı yaşarsın ama çok değil. Yine de seni ihya eder yeni takacağın kart. 3. Nesil i 5 işlemci benim tahminimce GTX 750 Tİ ve dengi kartları kaldırır darboğaz olacağını sanmam ama yine de siteden kontrol edersin.

Son düzenleme:
SONY VAIO SVE1513Y1 dizüstü bilgisayarımın ekran çipi arızalı.Harici ekran kartı takmayı düşünüyorum.Cihaz yerinden kıpırdamayan bir makine.Önerilerinize ihtiyacım var.

Geri
Yukarı