Dizüstü Bilgisayara Harici Ekran Kartı Takmak

Hakan_SS

Kilopat
Daha fazla  
Elimde Casper C700 var. 30 FPS zor görüyor bazı oyunlarda. Zevk alamadığımdan dolayı harici ekran kartı takmayı düşünüyorum.
Harici ekran kartı için aparat önerebilirmisiniz?
GT 1030 Core İ7 6500U sisteme darboğaz yapar mı? Ayrıca kaç Watt Psu almalıyım?
Benim için 60 FPS'yi geçsin ve çözünürlük değeri 1366x768 olması yeterli.
Sistemim:
  • Intel Core İ7 6500U
  • Nvidia GT940M
  • 12 GB RAM
  • 1TB HDD
  • Windows 10 Home

yokmu hiç yardım edecek 9 gündür bekliyorm

Bildiğim kadarıyla bunun için bir harici ekran da gerekiyor. Onun araştırmasını da yaparsan iyi olur. Darboğaz yapacağını düşünmüyorum ama GT1030 için bu kadar zahmete değer mi ondan emin değilim. İşlemci sıkıntı yapmasa bile bu bağlantı yöntemi izlediğim kadarıyla bir miktar performans kaybı ile çalışıyor. Değişim sonucunda yine yakın değerler elde edebilirsin.

Son düzenleme:
Testlere baktım çok fark var %41 lik bir fark Güç kaynağı ekran kartı ve aparatı alsam olmuyormu

Bant genişliği gibi sebeplerden %41'lik fark birebir yansımıyor. Mini ekspres bağlantısı ile bağlarsan bu kayıp oldukça fazla oluyor. O yüzden daha kuvvetli bir kart almak iyi olur demek istedim. Dahili ekranda kullanmak için aparat 150-200TL civarında satılıyormuş. Bunun dışında M2 SSD desteği varsa dizüstü bilgisayarında, o girişi kullanarak çok az kayıpla sonuç alabilirsin. Son olarak sadece ekran kartına enerji vereceği için ekran kartına göre çok kuvvetli olmayan bir güç kaynağı da işini çözer. Ekran kartının güç tüketimine göre bir tane seçersin.

PE4C V4.1 (PCIe x16 Adapter) Bu tarz bir adaptör gerekiyor. Aynı sayfada ekran kartlarının enerji tüketimleri de belirtilmiş.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı