Dizüstü bilgisayara monitör bağlamak

zwed

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. 4 yıldır 60Hz 5ms 1366X768 monitörlü bir dizüstü bilgisayar kullanıyorum. Bu aralar küçük ekrandan sıkıldığımı fark ettim. 24 inç 75Hz 1ms 1920X1080 bir monitör alıp bağlasam herhangi bir problem ile karşılaşır mıyım?

Son düzenleme:
75 Hz gereksiz olur ve FPS düşmesi yaşarsınız. Önermem. Ama ileride sistem toplayacağım uygun fiyata bir monitör buldum diyorsanız düşünülebilir.

Sorun çıkmaz sisteminiz iyiyse yapabilirsiniz gerekenleri bilmiyorsanız yazabilirim.

Sistemim bana yetiyor çok fazla oyun oynamıyorum oynadığım oyunlar 2-3 adetle kısıtlı onları da akıcı şekilde 80-140 FPS arasında oynayabiliyorum.
75 Hz gereksiz olur ve FPS düşmesi yaşarsınız. Önermem. Ama ileride sistem toplayacağım uygun fiyata bir monitör buldum diyorsanız düşünülebilir.

Evet bir dahaki yaza laptopu 2. el olarak satıp ve artı olarak para ekleyip güzel bir sistem toplama planım var.

Sorun olmaz ama 75Hz fazla gereksiz bende 120Hz monitör var ama ben 60 Hz'de kullanıyorum 75Hz performansınızı kısıtlar.

Yani 60Hz 5ms bir monitör alsam daha faydalı olur.
Peki 1920X0180 çözünürlükte olmasının 1366X768 bir dizüstü bilgisayarda kulanmada eksi bir yanı olmaz değil mi?
Monitörü VGA olarak mı HDMI olarak mı bağlamalıyım? Hangisi daha iyi olur?

Son düzenleme:
Yani 60Hz 5ms bir monitör alsam daha faydalı olur.
Peki 1920X0180 çözünürlükte olmasının 1366X768 bir dizüstü bilgisayarda kulanmada eksi bir yanı olmaz değil mi?
Monitörü VGA olarak mı HDMI olarak mı bağlamalıyım? Hangisi daha iyi olur?

VGA eskidi artık HDMI geçmeni öneririm eğer ekran kartın 1920X1080 destekliyorsa sorun olmaz ama büyük ihtimalle destekliyordur. Benim ATI HD 3200 bile destekliyor.

Geri
Yukarı