Dizüstü bilgisayara su döküldü ve fare çalışmıyor

m1cope

Kilopat
Dizüstü bilgisayara su döküldü. Bilgisayarın sol tarafı, kulaklık, şarj aleti vs. sol tarafta ne varsa üzerlerine su döktüm. Mouse sağ tarafta olduğu için ona dökülmedi ama bahsettiğim o kadar şeyde sadece mouse çalışmıyor. Neden olabilir? Işığı yanıyor ama çok kasıyor, arada USB okumuyor, sağ tık basmıyor, sol tık basılı kalıyor. Sorun ne olabilir?
USB yuvalarında sıkıntı yok.

Diğer usb aygıtları bağlanmıyor mu? Aynı USB portlarında kulaklık kullanıyorum ama sorun olmuyor. Biraz önce tekrar mouse'u denedim. 15-20 dakika sıkıntısız kullansam da sonra mouse tekrar takılmalara başladı. Mouse'u farklı bir bilgisayarda denemeye karar verdim.
Sen ayrı bir mouse mu kullanıyorsun?
Ben laptopuna ait olan touchpadden bahsediyoruz sanıyordum. Mouse'un USB'si zarar görmüştür o zaman.

Sen ayrı bir mouse mu kullanıyorsun?
Ben laptopuna ait olan touchpadden bahsediyoruz sanıyordum. Mouse'un USB'si zarar görmüştür o zaman.
Yok hocam ayrı mouse'dan bahsediyorum. Touchpad sorunsuz çalışıyor. Ayrı mouse'un USB bozulmuş olabilir dediğiniz gibi ama ona su dökülmedi o yüzden konuyu açtım.
Mouse'un hiçbir yerine su temas etmedi ama ona rağmen bozuluyor nedensizce.

Yok hocam ayrı mouse'dan bahsediyorum. Touchpad sorunsuz çalışıyor. Ayrı mouse'un USB bozulmuş olabilir dediğiniz gibi ama ona su dökülmedi o yüzden konuyu açtım.
Mouse'un hiçbir yerine su temas etmedi ama ona rağmen bozuluyor nedensizce.
USB portuna takılıyken su değdiyse, mouse kısa devre kurbanı olmuş olabilir. Muhtemelen farklı bilgisayarda da sorunlu çalışıyordur.

USB portuna takılıyken su değdiyse, mouse kısa devre kurbanı olmuş olabilir. Muhtemelen farklı bilgisayarda da sorunlu çalışıyordur.
Hocam ben de aynısını düşündüm ama sorun bu olamaz. Mouse sağ USB'ye takılı. Su ise sola döküldü. Kısaca ne mouse'la ne de USB'siyle bir temas olmadı.
Mouse'u takıyorum şuan. 10-15 dakika normal çalıştıktan sonra tekrar takılmaya ve bilgisayar USB aygıtı hatası vermeye başlıyor. Hiç anlamadım ne olduğunu. Sol USB kısmında kulaklık takılıydı o kısma su değmiş olabilir ama problemsiz çalışıyor. Mouse'un olduğu tarafa hiçbir şekilde su değmese de durduk yere sıkıntı çıkarmaya başladı. USB aygıtı hatası verdiği için driver aradım ama bulamadım maalesef. Sorun o olabilir mi?

Fareye su dökülmediği halde böyle şeyler oluyor ise büyük ihtimalle USB portlarının olduğu kısma su gelmiş. Benim tavsiyem bilgisayarı şu an kullanma ne olur ne olmaz. Garantisi varsa garantiye göndermeyi dene yoksada bir bilgisayarcıya falan götür su döküldü de bir de fareyi söyle o da büyük ihtimalle USB portlarına bakacaktır.

Fareye su dökülmediği halde böyle şeyler oluyor ise büyük ihtimalle USB portlarının olduğu kısma su gelmiş. Benim tavsiyem bilgisayarı şu an kullanma ne olur ne olmaz. Garantisi varsa garantiye göndermeyi dene yoksada bir bilgisayarcıya falan götür su döküldü de bir de fareyi söyle o da büyük ihtimalle USB portlarına bakacaktır.
Hocam ben de aynısını düşündüm ama USB portlarına kulaklık falan taktığımda çalışıyor. Çok saçma bir durum yani.

Hocam ben de aynısını düşündüm ama USB portlarına kulaklık falan taktığımda çalışıyor. Çok saçma bir durum yani.
Yukarıdaki mesajlara baktığımda garantisi var demişsiniz laptopu garantiye verin bence. Mouseyi de başka bir cihazda deneyin orada da aynı şey oluyor mu oluyor ise mouse da sorun vardır. Olmuyor ise laptopla alakalı bir şey. Ama bence her türlü garantiye verilmeli çünkü su dökülmüş sonuçta

Yukarıdaki mesajlara baktığımda garantisi var demişsiniz laptopu garantiye verin bence. Mouseyi de başka bir cihazda deneyin orada da aynı şey oluyor mu oluyor ise mouse da sorun vardır. Olmuyor ise laptopla alakalı bir şey. Ama bence her türlü garantiye verilmeli çünkü su dökülmüş sonuçta
Hocam mouse'u takıyorum şuan. İlk 15 dakika falan sorunsuz çalışıyor. Sonra tekrar takımlamar oluyor. Bu sebeple laptopta bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama yarın bir konuşacağım garantiyle. Laptopta sorun olduğunu düşünmüyorum, mouse'a da su dökülmedi. Sorun nerede bilmiyorum şuan.

Laptop'a dökülen suyu silerken bilgisayar açıktı ve tuşlara falan basmıştım yanlışlıkla. Farklı klasörlere falan girmişti. Acaba Driver falan mı sildi diye düşünüyorum sadece. Mouse için de driver falan bulamadım. İlk geldiğinde normal takıp çalıştırmıştık zaten mouse'u.

Yeni konular

Geri
Yukarı