Dizüstü bilgisayarda veya işlemcide coil whine

Trepeci

Hectopat
FPS ile doğrudan bağ var. Oyun menüsünde FPS limiti olmadığından kart aşırı kullanılıyor ve bu yüzden de coil whine oluyor. FPS'yi kısıtlarsa sorun ortadan kalkacak.

Abi benim dizüstü bilgisayarda da işlemcide coil whine olduğunu düşünüyorum. İşlemciye yük bindirdiğimde kullanım yüzde yüz olduğunda ses gidiyor. İşlemcideki sesi kaldırmanın bir yolu var mı?

Ne dediğini anlamadım. İşlemcide Coil Whine olmaz. Coil Whine, Coil dediğimiz bobinden gelen bir sestir. İşlemci içinde de coil yoktur. İşlemci güç besleme devresinde olabilir ama ben bugüne kadar vızıltı yapan bir laptop güç beslemesi görmedim. Sendeki ses sorunu fanlar düşük devirde iken geliyor olabilir mi?

İşlemcide coil whine olmaz diye biliyorum.
Ne dediğini anlamadım. İşlemcide coil whine olmaz. Coil whine, coil dediğimiz bobinden gelen bir sestir. İşlemci içinde de coil yoktur. İşlemci güç besleme devresinde olabilir ama ben bugüne kadar vızıltı yapan bir laptop güç beslemesi görmedim. Sendeki ses sorunu fanlar düşük devirde iken geliyor olabilir mi?

Şimdi biraz düşününce aklıma sesin HDD'den gelme ihtimali geldi. Sizce HDD'den olma ihtimali var mı?

Son düzenleme:
Ne dediğini anlamadım. İşlemcide coil whine olmaz. Coil whine, coil dediğimiz bobinden gelen bir sestir. İşlemci içinde de coil yoktur. İşlemci güç besleme devresinde olabilir ama ben bugüne kadar vızıltı yapan bir laptop güç beslemesi görmedim. Sendeki ses sorunu fanlar düşük devirde iken geliyor olabilir mi?

OCCT programıyla işlemciye yük bindirdiğim anda gidiyor ses. Yani coil whine değilse ne olabilir ki? SSD var HDD kullanmıyorum. Fan devrini yükselttiğimde sesi duyamıyorum yani anlayamadım fandan gelip gelmediğini ama ses coil whine sesine çok benziyor. Ayriyeten şunu da ekleyeyim cihazı şarjdan çıkarınca ses biraz azalıyor kulağını yapıştırmak gerekli duymak için. Şarjda iken biraz daha artıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodaki ses geliyor bilgisayarın sağ tarafından.
İşlemcide coil whine olmaz diye biliyorum.

Şimdi biraz düşününce aklıma sesin HDD'den gelme ihtimali geldi. Sizce HDD'den olma ihtimali var mı?
HDD kullanmıyorum.

Son düzenleme:
Bu sıkıntının aynısı bende de var.

Ev tesisatında bir problem yok. Çünkü yeni kasa topladığımda ortaya çıktı.
ZALMAN ZM1000-EBT SERİSİ 80PLUS GOLD 1000W GÜÇ KAYNAĞI kullanıyorum.
Ne yapmak gerekir?

Asus fx505dt laptopa sahibim hatta arkadaşımda da var. Oyuna girdiğim an gpu tarafından zzzııııttt ses geliyor. Ve ses oyunu kapattığım an gidiyor. Coil whine budur.

Geri
Yukarı