Ekran kartı veya PSU Coil Whine sorunu

Alperen 06

Hectopat
Makaleler
1
MSI Ventus XS 1660 ekran kartım var. PSU Corsair VS550 ama 2018 olmayan versiyonu. Sistemi sıfır olarak 9 ay önce toplamıştım. Corsair VS550'den ses gelmiyor gibi fanı bile çalışmıyor yüke girmediği için ama biraz araştırdığımda VS550'de böyle sorun yasayanlar var PSU'dan dolayı ekran kartında ses olur mu? Bir de ben parçaları aldığımda güç kaynağının kutusunda herhangi bir deformasyon yoktu ama açtığımda dışarı bakan kısmının köşesinde darbe vardı bende biraz zorlayarak takmıştım bundan kaynaklı olabilir mi? Bunun çözümü için aldığım yere mi servise mi başvurmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Coil Whine can sıkan bir olaydır kulaklık takılmıyorsa ve PSU'yu 600-700W bir şey al derim ileriye dönük olması için.

Bugün güç kaynağını çıkardım ve iki parçayı da yakından dinledim güç kaynağından gram ses gelmiyor bariz ekran kartından geliyor. Coil Whine'lar eskide kaldı sanıyordum 1660'da bile çıkması benim şansım galiba.

Kulaklık takıyorum canımı sıkmıyor benim ama 2.elden zamanı gelince satarken sıkıntı yaşarım.
Garantisi biten ürün satışında Coil Whine sorun teşkil etmez. Yani çalışmasında yada çıkış değerlerinde(Psu) sorun yoksa satılabilir alıcıya bildirilmek üzere. Sorun var ise garanti var iken halledin derim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı