Dizüstü bilgisayarı servise vermeden önce yapılması gerekenler

KashmiriaN

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. MSI dizüstü bilgisayarımın özellikle işlemci tarafının çok fazla ısınmasından dolayı bir şikayetim var. Servis ile iletişime geçtim ve bana cihazı kargo ile yollamamı istediler. Önümüzdeki hafta cihazı servise yollayacağım. Fakat aklıma takılan bir şeyler var. Cihazda yüklü oyun programlarım (Steam, Epic, BlueStacks, gibi) var otomatik açılan hatta mail adresim, Facebook hesabım birkaç tane daha websitelere otomatik giriş yapmaktayım. Cihazımı yetkili teknik servise yollayacağım. Bu yazdığım şeylerden dolayı bir sıkıntı olur mu? Olursa ne yapmak gerekir?

Cihazımı servis verip geri aldım ve konuyu güncellemek istedim.

MSI GE75 9SF dizüstü bilgisayarımı ısınmasından rahatsız olduğum için servis kargo ile yolladım. Aynı gün işleme alındı. Teknisyen tarafından aranıp tarafıma bilgi verildi. Hiç farkında olmadığım bir şekilde cihazın HDD nin arızalı olduğunu ve değiştirileceğini söyledi. Mevcut işlemcinin yüksek performanslı bir işlemci olduğundan ısınmasının normal olduğunu ama genel temizlik ve termal macun değişiminin yapılacağını bildirdi. Ayrıca daha önce termal macun değişimi yapmıştım ve bu değişimde chipset lere de macun sürdüğümü bunun yanlış bir işlem olduğunu normalde garanti kapsamı dışına çıkacağını ama bu seferlik garanti kapsamı dahilinde işlem yapılacağı bilgisini verdiler. Eski HDD i geri vermeyeceklerini ama servise gelip içerisindekileri alabileceğimi söylediler. Bende servise gidip arızalı olan diskin içerisindekileri yeni diske kopyalayıp işlemi tamamladım.

Sonuç olarak cihazda şuan fark edilir bir şekilde ıs düşüşü oldu. Servis sürecinden ve yapılan işlemlerden oldukça memnun kaldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı