Oyuncu bilgisayarı topladıktan sonra yapılması gerekenler

Aşağıdaki konudan indirmeniz gereken ve her bilgisayarda olması gerekli olabilen yazılımlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam ben furmarktır başkadır uğraşmadım açıkçası teknoloji biraz da şans işidir. FurMark testi yapacağım derken ekran kartını yakanları okudum ve yapmaktan vazgeçtim. İstediğin performansı alabiliyorsan oyunlardan gerek yok bence test yapmana. Oyunu indir MSI Afterburner kur oyun içinde izle sıcaklıklarını performansını falan.
Bu mesajda ayrıca bir düzenleme yapmak istiyorum. Oyun oynarken ekran kartının performansını zaten test ediyorsun eğer bariz bir şekilde düşük ise performansın o zaman aldığın yere yollarsın ya da sorarsın. Yani zaten hiçbir oyun FurMark kadar yormuyorken ekran kartını ne gerek var ki bu testi yapmaya?

Son düzenleme:
Hocam ben furmarktır başkadır uğraşmadım açıkçası teknoloji biraz da şans işidir. FurMark testi yapacağım derken ekran kartını yakanları okudum ve yapmaktan vazgeçtim. İstediğin performansı alabiliyorsan oyunlardan gerek yok bence test yapmana. Oyunu indir MSI Afterburner kur oyun içinde izle sıcaklıklarını performansını falan.

FurMark'dan yanacaksa oyunlarda nasıl dayanacak? :D

Hocam başlığa yazdığınız şekilde aratırsanız, trilyon konu var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video işinize yarar.

BIOS kontrolü, driver kontrolü, çift RAM takılı ise dual channel kontrolü yapılmalıdır.

Sistem AMD ise AMD Balanced kurun ve güç seçeneklerinden bunu ayarlayın.

OCCT ile genel bir test yapabilirsiniz, HDD veya SSD için CrystalDiskMark ,Cinebench ile işlemci puanını alabilirsiniz.

Hangi oyun FurMark kadar yoruyor ekran kartını?

Herhangi bir yeni oyunu 4K en yüksek ayarlarda olarak oynamak yeterli olur diye düşünüyorum.
RTX 2080 Ti 4K Crysis ortalama 80 FPS civarı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
RTX 2080 FurMark 180 FPS civarı:

Herhangi bir yeni oyunu 4K en yüksek ayarlarda olarak oynamak yeterli olur diye düşünüyorum.
RTX 2080 Ti 4K Crysis ortalama 80 FPS civarı:
RTX 2080 FurMark 180 FPS civarı:

Hocam FurMark'ın tam olarak nasıl çalıştığını biliyor musunuz? Ekran kartının voltajını sürekli arttırıp azaltan overclook yapan sürekli oynayan ve sıcaklık değerlerini maksimum seviyelere çıkartan bir programdır kendisi. Ve piyasadaki en iyi oyunu 4K oynamaya çalışsanız dahi ekran kartınız FurMark'ta yorulduğu kadar yorulmaz.

Ayrıca nesilden nesile değişir ekran kartları. 2007 yılında çıkmış bir oyunun günümüzdeki ekran kartıyla test edilmesi ne kadar doğrudur acaba? Optimizasyon sıkıntılarından 10 15 yıl önceki oyunların en yüksek ayarda GTA 5'ten bile daha az FPS ortaya koydukları görülmüştür.

Yeni konular

Geri
Yukarı