Dizüstü bilgisayarım çok yavaş çalışıyor

Birben

Hectopat
Makaleler
1
Forum ahalisi, benim Core 2 Duo T8100 2.1 GHz, 4 GB 666 MHz RAM ve 320 GB WD HDD sistemim var. Windows 10 Pro sürümünü kullanıyorum. Windows 10 2004 güncellemesiyle birlikte mekanik disklerde artık hızlanacak denilmişti ama bir fark göremedim. Bu diğer güncelleştirmelerde olur mu? Aslında 12 yıllık ve SSD olmadığı halde gayet iyi performanslı bilgisayar. Sadece internette gezinebiliyorum ama kazmalar oluyor. Ayrıca hangi işletim sistemine geçeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O sistemde Windows 10 kurman saçma.

• Anakartın destekliyorsa RAM' i 8GB veya 16GB yapın.
  • 480GB (Dosyalarınızın boyutuna göre tahmin ettim.) SATA SSD alın.
  • Second HDD Caddy alın ve HDD' yi oraya takın.
RAM konusunda CPUID CPU-Z programından Memory ve SPD bölümlerini paylaşın.
Laptop modeli nedir?

Forum ahalisi, benim Core 2 Duo T8100 2.1 GHz, 4 GB 666 MHz RAM ve 320 GB WD HDD sistemim var. Windows 10 Pro sürümünü kullanıyorum. Windows 10 2004 güncellemesiyle birlikte mekanik disklerde artık hızlanacak denilmişti ama bir fark göremedim. Bu diğer güncelleştirmelerde olur mu? Aslında 12 yıllık ve SSD olmadığı halde gayet iyi performanslı bilgisayar. Sadece internette gezinebiliyorum ama kazmalar oluyor. Ayrıca hangi işletim sistemine geçeyim.
HDD ile kullanacaksan Linux tabanlı işletim sistemlerinden biri bence daha mantıklı olur.

120GB SSD alıp sistemi Win 10 ile kullanarak uçurmak da bir seçenek 😀
Yaklaşık 5-6 sene önce benzer bir durumda biz bu yolu seçmiştik. Tabi cihazda Win 7 vardı ama çok yavaştı. Hala kullanılıyor.

O sistemde Windows 10 kurman saçma.

• Anakartın destekliyorsa RAM' i 8GB veya 16GB yapın.
  • 480GB (Dosyalarınızın boyutuna göre tahmin ettim.) SATA SSD alın.
  • Second HDD Caddy alın ve HDD' yi oraya takın.
RAM konusunda CPUID CPU-Z programından Memory ve SPD bölümlerini paylaşın.
Laptop modeli nedir?
Saçma olur hocam o PC ye yükseltme yapmak.

Teşekürler yorumlarınız için. Bugün Windows 10 belasından kurtuldum. Win 8.1 Pro formatı attım bilgisayarım biraz nefes aldı. Ancak Windows 10'da işlemci derecesi yük altında 65'i geçmiyordu ( HP olduğu halde ) ancak Win 8.1 Pro'da yük altında 82'yi gördü. Bu pek sorun değildi, ancak güvenlik duvarını açtığımda zırt pırt uygulamalarımı siliyordu. Windows harici hemen hemen tüm uygulamaları virüs zannedip kullanılmaz hale geliyordu. Pes 2013'ü 1 saatte indirdim. Güvenlik duvarını tekrar açtığımda Pes 2013'ü virüs zannedip tamamen silmişti. Buna dayanamayıp şu an Windows 7'ye geçtim. Bir anti-virüs uygulamasında ücretli üyeliğim var. Korunma durumumu onla idare edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı