Dell Inspiron 15 3558 Dizüstü bilgisayarım çok yavaş

atakanvtnsvr

Centipat
Dell Inspiron 15 3558 i5+500GB HDD+ 4 GB RAM+ 2 GB ekran kartı+ 920M GeForce özelliklerine sahip dizüstü bilgisayarım 3.5 senelik ve çok kasıyordu. Bilgisayarıma SSD 240 GB ve 8 GB RAM taktım hala bir düzelme yok, aklınıza gelebilecek her şeyi yaptım (Format attım, performans ayarlarını yükselttim vb.) eskisi kadar kasmasa da yine de kasıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim yoksa kafayı yiyeceğim. (YouTube'den video izlerken bile kasıyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sıcaklık değerlerinizi paylaşır mısınız? Uzun zaman geçmiş termal macun yenilemesi ve fan temizliği yaptınız mı hiç?

Termal macun yenilemesi yapmadım ama kısa zaman önce fan temizliği yapmıştım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    133,8 KB · Görüntüleme: 87
  • sıcaklık.png
    sıcaklık.png
    29,7 KB · Görüntüleme: 83
Kastığı ana ait görev yöneticisi performans sekmesinden işlemciyi seçip bir görsel atıp gene aynı ana ait HWMonitor işlemci sıcaklığını gösteren bir görsel daha eklersen iyi olur.

Buyrun, fazla bir bilgim olmasa da dediklerinizi yapmaya çalıştım. :) Çok fazla kasma da kesik kesik donmalar oluyor ve video izlerken bilgisayarda bir şey yapmam gerekiyorsa video arkada donuyor.

Dosya Ekleri

• derece.png
    derece.png
    224,8 KB · Görüntüleme: 111
  • işlemci.png
    işlemci.png
    172,4 KB · Görüntüleme: 116
Son düzenleme:
Sürekli aynı ise sorun işlemci frekansı.
Throttlestop kurup videodaki işlemleri uygularsan çözebileceğini düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Öncesinde bir şey daha dene, sistemi yeniden başlatıp frekansı kontrol et. Adaptörün orijinaldir herhalde. Başından bir şey geçtiyse laptobun onlar da belki bizlere fikir verir.

Son düzenleme:
ThrottleStop kurup videodaki işlemleri uygularsan çözebileceğini düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Öncesinde bir şey daha dene, sistemi yeniden başlatıp frekansı kontrol et. Adaptörün orijinaldir herhalde. Başından bir şey geçtiyse laptobun onlar da belki bizlere fikir verir.

Teşekkür ederim ama bu programı kuramadım sürekli hata veriyor en son 0xc000007b hatasını verdi yapamadım bundan başka kullanacağımız program var mı?
ThrottleStop kurup videodaki işlemleri uygularsan çözebileceğini düşünüyorum.

Hocam çok teşekkür ederim, dediğinizi yaptım bilgisayarım şu an uçuyor desem yeridir.
Size ne kadar teşekkür etsem azdır şu an çok mutluyum herhalde gözümden damlalar düşüyor. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı