Dizüstü bilgisayarımda oyun performansı çok düşük, ne yapmalıyım?

Berkay Aydın

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 yıl önce araştırmadan bir bilgisayar aldım ve özellikleri gayet iyi olmasına rağmen adam gibi oyun oynayamıyorum bu kadar para verince insan haliyle ayarlar sonda oynamak istiyor ama o zaman da FPS düşük oluyor.

Bunun yarı fiyatına bilgisayar alan arkadaşım hem daha seri oynuyor hem de dünyanın parası cebinde kaldı bu durum benim sinirime dokunuyor.

HP PAVILION DV7-7110ET B7R56EA Notebook - Laptop, laptop fiyatları, notebook, dizüstü bilgisayar, asus laptop , lenovo notebook, dell dizüstü bilgisayar

Aldığım bilgisayar buradakinden farklı olarak 8 GB RAM'e ve İ7-3610QM - 2.3 GHz işlemci'ye sahip. Ayrıca ekran için bir kere servise gitti 1600x900 ekran takmışlar.

Ne önerirsiniz 2. el bilgisayar alan bir yere satsam ne kadar para verir ya da ekran kartı alsam oyunları daha iyi oynayabilir miyim? Ekran kartı olarak ne önerirsiniz, şimdiden teşekkür ederim.

Ekran kartı alsanız değişen bir şey olmaz çünkü MXM slotu mevcut değil. Gelelim bilgisayarınıza bir arkadaş zamanında konu açmıştı süper bilgisayar aldım ama oyunları açamıyor diye. Sizin bilgisiyarınızın o bilgisayardan tek farkı markasının HP olması. Ekran kartınız çok düşük oyun oynayamazsınız açabileceği düşük oyunlar vardır. Ayrıca ekranı değiştirdiklerinde hak talebi aramanız lazımdı ekran çözünürlüğünü düşürmüşler yani daha kalitesiz bir ekran takmışlar.

neden öyle taktıklarını bilmiyorum ama 1920x1080 daha pahalıya gelir diye hak talebi aramadım hoş ekranı ben kırmamıştım zaten ama bir şekilde ekran kartı değiştirilemez mi o zaman komple satayım bu bilgisayarı ben çünkü hak ettiği performansı veremiyor

Ekranı kırdıysanız farklı. :D Ben garanti kapsamında sandım. Satabilirseniz satın fakat internetten satmaya çalışırsanız pek para etmez. Tanıdık falan varsa oyun oynamayan ona satın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı