İ5 8250U Sistem Oyun Performansı Çok Düşük

teknomekno

Centipat
Geçen yıl 4600 TL'ye aldım laptopu. Tamam çok mükemmel bir bilgisayar değil, oyuncu bilgisayarı hiç değil ama Valorant vb. küçük gereksinimli oyunları bile oynatamayan bilgisayar mı olur? i5 8250U 1.6-3.6 işlemci MX130 ekran 4 GB ekran kartı ve 8 GB RAM. Aşırı ısınıyor ilk günden beri böyle oyun açıldığı saniye 80 dereceyi geçiyor. ThrottleStop programı ile Turbo'yu kapatıp 60FP sabit Valorant oynuyordum 2 aydır ama artık o da olmuyor. Programın sağ altında kırmızı harflerle Power yazısı çıkıyor ve işlemci 0, 40'lara kadar düşüyor, yakında laptopu 2 parçaya ayıracağım. Az kaldı bir çözüm var mı? Bu arada undervolt yaptım bu seferde bilgisayar olur olmadık yerlerde çöküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek ısıda çalışmaktan macunlar kurumuş ya da tamamen işlevsiz hale gelmiş olabilir, termal macunları bir yenileyin. Açmışken bir de temizlersiniz. Onun dışında arka planda çalışan gereksiz programları ve hizmetleri kapatıp bilgisayarınızın üzerindeki yükü hafifletebilirsiniz.

Dostum bu bilgisayarın hizmet edeceği alan oyun değil. GPU, CPU oyunlarda kayda değer performans veremeyecek modeller.

CPU “U” sürümü, GPU “MX” sürümü. Bu sürümler küçük mimariler, yani bilgisayarının boyutları ufak ve hafif bir bilgisayardır muhtemelen. Bu bileşenlerin ikisi de maksimum Football Manager tarzı oyunları, tat vermeden oynatacak bileşenler.

Dolayısıyla kendini yıpratmana değmez. Yazlık lastikler ile karda gitmeye çalışıyorsun.

Benim laptopumda da İ5 8250u var. Ekran kartım GT940MX. @Victoria Louise'nın dediği gibi termal macunlarınızı yenileyin ve fan temizliğini yapın. Aynı sorunu yaşamıştım 2 ay önce bunları yapınca düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı