Dizüstü bilgisayarımı karıncalar istila etti

M.Vasi

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
DEEPCOOL LT520 RGB 240mm - Msi pro B660-A D4 - İ5 13600K -
Gainward Phantom Gs Rtx 4080 - Corsair Vengeance RGB Pro SL 2x16 32Gb DDR4
HP Omen dizüstü bilgisayarım vardı, içine yüzlerce karınca giriyordu. Sattım yeni Acer laptop aldım onda da durum aynı.
Bilgisayarı açıp oynamaya başladığım zaman klavyeden, sağdan soldan her yerinden yüzlerce karınca çıkıyor. 10-15 dakika.
Kavgadan sonra hepsi gidiyor. Akşam yatarken kapatıyorum, sabah kalkınca durum yine aynı.
Bilgisayarın içini açıp baktım her yerini temizledim ama nafile. Nedeni ne olabilir?

HP Omen dizüstü bilgisayarım vardı, içine yüzlerce karınca giriyordu. Sattım yeni Acer laptop aldım onda da durum aynı.
Bilgisayarı açıp oynamaya başladığım zaman klavyeden, sağdan soldan her yerinden yüzlerce karınca çıkıyor. 10-15 dakika.
Kavgadan sonra hepsi gidiyor. Akşam yatarken kapatıyorum, sabah kalkınca durum yine aynı.
Bilgisayarın içini açıp baktım her yerini temizledim ama nafile. Nedeni ne olabilir?

Klavyenin arasında kırıntı falan varsa yemek için geliyor olabilirler.

Karıncaların sevdiği bir şey dökmüş olabilir misin?

Eğer bilgisayar başında yemek yiyorsanız siz farketmeden bilgisayarın üstüne/içine az miktarda da olsa şekerli bir içecek dökülmüş ya da yiyecek kırıntısı kaçmış olabilir.
Bilgisayarı kullandığınız ortamın/masanın steril,serin ve temiz olmasına dikkat edin.

Hocam bilgisayarın içine girmeleri mevzusunu geçtim. Nerede yaşıyorsunuz veya bilgisayarı nereye koyuyorsunuz? Evin içinde ise eğer karıncaları takip edip ilaçlayın derim. Tatlı, sütlü, kuruyemiş, yemek artıkları, kırıntı vs bir şeyler için oralarda geziniyor olabilirler. Bilgisayarın içinde bunlar ne gezsin diyeceksiniz belki ama bilgisayarın yanında gezebilen içine de girer elbet.

Yeni konular

Geri
Yukarı