Dizüstü bilgisayarın Bluetooth ve Wi-Fi kartını masaüstü bilgisayarda kullanmak

corrak

Kilopat
Merhaba,

Masaüstü bilgisayarım için Bluetooth ve Wi-Fi çözümleri arıyorum. Bununla ilgili piyasadaki USB Dongle'lardan bir kaçını denedim, ancak hiçbirinden memnun kalmadım. Elimde eski dizüstü bilgisayarımdan çıkardığım bCM943142HM model numaralı bir kablosuz kart var. Bu kartı eklediğim görseldeki adaptör aracılığıyla anakarta monte etmenin mümkün olduğunu öğrendim, ancak detaylı bir rehber yahut yönerge bulamadım. Anakartımın modeli B450M-K. Bahsettiğim kablosuz kartı bu adaptörle anakartıma monte etmem mümkün mü? Kartın ekleneceği adaptör bu anakartla uyumlu mu? Bu yöntemle masaüstü bilgisayarımın Wi-Fi ve Bluetooth donanımına sahip olmasını sağlayabilir miyim? Ayrıca, eğer uyumluluk konularında problem yaşamadan bu modifikasyonu başarırsam adım adım ne yaptığımla ilgili bu konuyu güncelleyeceğim.

Katkı ve yardımlarınız için peşin teşekkürler.

Dosya Ekleri

• M.2 PCI-E dönüştürücü kablosuz WiFi Bluetooth ağ kartı.PNG
    M.2 PCI-E dönüştürücü kablosuz WiFi Bluetooth ağ kartı.PNG
    125,5 KB · Görüntüleme: 70
Muhtemelen uyumlu hocam. Açıklama kısmına bakın. 2230 gibi bir açıklama varsa uyar.

Port uyumu olsa da (M2 slotuna takılan adaptörler de mevcut.) kullanılan connector önemli. Mesela anakartın soketi M soket ise, adaptör PCI-E (yani E key ise) uyumlu olmaması muhtemel. Daha detaylı bilgi için buradaki tartışmayı okuyabilirsiniz.

@dansemacabre hocam, resimdeki Wifi kart. NVMe veya M.2 kart değil. Onlara zaten Wifi adaptör takılmaz.

@dansemacabre hocam, resimdeki Wifi kart. NVMe veya M.2 kart değil. Onlara zaten Wifi adaptör takılmaz.
Wifi kartı PCI-E veya M2 slotuna takılır zaten. Wifi slotu diye ayrı bir slot yok. Karta dikkat ettiyseniz üstünde PCI-E Express yazıyor.

Takılmaz hocam. Wifi kartı 2230 destekler. M.2 diskler ise örneğin 2280 destekler. Kart yakanlar bile olmuş. Görüntü sizi aldatmasın.

Takılmaz hocam. Wifi kartı 2230 destekler. M.2 diskler ise örneğin 2280 destekler. Kart yakanlar bile olmuş. Görüntü sizi aldatmasın.
İnternette uyumlu kullananlar olmuş. Ben de soket farkından sorun yaşayabileceğini söyledim bu yüzden. Sizin deneyiminiz var ise sizin söylediklerinize uyması daha iyi tabi.

@dansemacabre hocam, önemli olan detay, dediğim gibi 2230 desteği yazması. Pek çoğunda bu destek yok. Varsa, olur. Resimdeki kart zaten Wifi kartı.

Port uyumu olsa da (M2 slotuna takılan adaptörler de mevcut.) kullanılan connector önemli. Mesela anakartın soketi M soket ise, adaptör PCI-E (yani E key ise) uyumlu olmaması muhtemel. Daha detaylı bilgi için buradaki tartışmayı okuyabilirsiniz.
Bahsettiğiniz soket uyumluluğu karşılaştırmasını nasıl yapabilirim?
Muhtemelen uyumlu hocam. Açıklama kısmına bakın. 2230 gibi bir açıklama varsa uyar.
Fotoğrafını kullandığım ürünün açıklamasında da benzer ürünlerin açıklamasında da bu türde bir bilgi bulamadım, yanlış yere mi bakıyorum acaba? Bu bilgiye nasıl ulaşabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı