Dizüstü bilgisayarın donması ve cızırtı yapması

feust

Kilopat
Öncelikle merhaba. Monster Abra A5 v9.2.2 kullanıyorum. Son bir aydır bu sorunla uğraşıyorum. Bir çok yerde aradım ama sorunuma bir çözüm bulamadım. Sorun özetle şu şekilde:
-Oyun oynarken sıkıntısı yok ama internetten veya yüklü bir programdan dizi izlemek istediğimde donuyor ve reset atmak zorunda kalıyorum.
-Herhangi bir uygulamadan indirme yaparken(Epic Games Store, Steam vb) aynı şekilde donuyor ve cızırtı yapıyor.
-Sadece şarj aleti takılıyken bu durum gerçekleşiyor. Pildeyken bu sorunu yaşamıyorum.

Tamam deneyeceğim.

Cızırtı geliyorsa servise göndersen iyi olur.
Cızırtı hoparlörden geliyor ve teknik servisten geldikten sonra başladı. O gün üniversiteye gideceğim için yola çıkmam gerekiyordu ve detaylı inceleyemedim sonradan fark ettim.

Edit: Yaklaşık yarım saattir bataryasız dizi izliyorum ve sorunla karşılaşmadım ama laptopun bir ayağı bataryanın üstünde olduğunu için sallanıyor. Evet laptopu bataryasız kullanmak bir çözüm gibi olsa da etkili bir çözüm değil.
Sorun hala devam ediyor teknik servise mesaj attığımda yazılımsal bir sorun olabileceği söylendi bende format attım ama sorun hala devam ediyor. Monster PİŞMANLIKTIR!!

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı