Dizüstü bilgisayarlarda Batarya Kullanımı

OE06

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Halk arasında herkesin farklı düşündüğü bir konuyu size danışayım. Ben bilgisayarımı fişte iken bataryasız kullanıyorum. Bazı arkadaşlarım batarya takılı kullanmalısın daha iyi verim alırsın dediler. Bende bilgisayar fişte iken bataryaya zarar verebileceğini düşünüyorum. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Ve nasıl kullanmamı önerirsiniz?

Şahsen çok leptop kullanan biri olmasam da leptobum var fakat eğer oyun oynuyorsanız işlemcinin içindeki yonganın değilde ekran kartınızı kullanmak istiyorsanız bataryanızı çok çabuk bitirebilir bana kalırsa nasıl istersen kullan artık eskiden olduğu gibi ömürleri kısa değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski piller içindi o bataryada kullanın olayı. Fiște kullanırken bataryayı çıkarmak bilgisayara hasar verebilir. Elektrik kesildiğinde laptobu elinize almayın sonra. Bataryaların belirli bir dolum ömrü var. Eğer sürekli doldur boşalt yaparsan o zaman ömrünü bitirirsin. Zaten fişte kullanırken dolduğu zaman göreceksin, dolmuyor yazıyor olacak. Günümüz bilgisayarlarında aşırı dolumu önlemek için böyle bir teknoloji var. Fiște normal şekilde kullan.

Benim de kafamda sorular vardı bu konu hakkında. Ben de fişe takılıyken bataryayı çıkarmıyorum kullanırken. Fakat haftada bir kez falan bataryayı doldur boşalt yapmalısın gibisinden şeyler okudum bazı yerlerde. Gerçekten haftada bir kez doldur boşalt yapmalı mıyım yoksa boşuna pilin ömründen mi çalmış olurum?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı