Çözüldü Dizüstü Casper / Quanta TW8/SW8/DW8 - Bios Dosyasını Arıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Miki Fare

Hectopat
Yer
İzmir - Antalya
Merhaba arkadaşlar,
Aşağıda anakart özellikleri yer alan, Casper marka dizüstü bilgisayarımın oynanmamış güncel bios dosyasını arıyorum. Çince siteleri dolaşmaktan başım döndü. Google'dan aradığımda forumda konuyla ilgili bir çok bağlantı buldum ama bir çoğu güncelliğini yitirmiş olmalı çünkü genelde 2011/2012 yıllar ait paylaşımlar. Daha güncel bir bios sürümü varsa yüklerseniz sevinirim. Casper hiçbir şekilde yardımcı olmuyor. İnsanlar boşuna Casper'i eleştirmiyor... Milyonlarca liralık reklam bütçesi ayır ama kullandığın malzemeler olsun, garanti olsun, teknik destek olsun hepsi ortada -Rezalet- işte... Dünyaca ünlü, bilinen markalardan şaşmamak gerekiyor. Özellikleri düşük olsun, ama markası düzgün olsun. Az olsun, öz olsun yani...
Teşekkürler.
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
Çok teşekkürler. Logoda herhangi bir değişiklik var mı? Eski konularda "Haseee, Alienware" vs bahsedilmiş. Varsa Google'da şu arama sonucu birşeyler buluyorum. Sanıyorum değiştirilebiliyoruz. Son olarak MSDOs güncelleme daha mı iyi?

Logo zaten gereksiz bilgisayarın açılmasını yavaşlatır. Kapatman daha iyi olur varsa. Hasee çıkma ihtimali var ama konuda gördü iseniz logo olmadığını söylemiş kişi.

2014 sürüm daha demin ararken buldum ancak çok zayıf ihtimal var uyum için. O yüzden kullanıcıları tehlikeye atmamak için paylaşmadım.

Anladım. Maceraya hiç gerek yok o zaman :) Mesajımda güncelleme yaparken cevap verdiğiniz için değişikliği görme ihtimalinizin düşük olduğunu düşünerek tekrar belirtmem gerekirse Güncelleme işlemi için en iyi hangi yöntem?
MSDOS var burada sizin de görüşünüzü aldıktan sonra uygun zamanımda güncellemeyi düşünüyorum. Sonucu bildiririm.

Demek ki uyumlu gelmedi veya ayarları yanlış, eski version ile dene bakalım;
Insyde BIOS Güncelleme Aracı InsydeFlash 4.0.0.0

Güncellemeyi sorunsuz bir şekilde ilk verdiğiniz bağlantı aracılığı ile gerçekleştirdim.
Teşekkür ederim.

Not: Yukarıdaki hata görseli Windows 8'e ait... İşlem yapılacak cihaz Windows 7... Sadece programın çalışıp çalışmadığını kullanmış olduğum Windows 8 bilgisayarda test için çalıştırınca böyle bir hata almıştım. Birincisi, test etmek için kullandığım bilgisayar Asus, ikincisi sanırım Windows 8 desteklemiyor. Bundan dolayı hata almış olabilirim. Windows 7'de sorun çıkmadı.

Eğer ilk dediğin 6.0 olan sürüm ise çözümünü yazarsan iyi olur o sorunu yaşayan yoktu çünkü :) Seninde bir katkın olmuş olur.

Edit: Notu küçük punto ile yazdığından görmemişim. Asus bilgisayar için değildi o yüzden hata almışsın. Bios çipi de farklı olunca desteklemediğini belirtmiş.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı