Dizüstü içini temizlemek

ironbird

Hectopat
Acer Aspire V3-551G kullanıyorum. Alalı 1 yıl oldu. Sürekli sert-düz zeminde kullanıldı. Ama soğutma sisteminin toz yaptığına dair şüphelerim var. Servise vermek pek istemiyorum. Bugüne kadar hiç laptop sökmedim, ama videolarda izlediğim kadarıyla karışık bir işlem. Benim laptopun arkası tam olarak şöyle :

acer-aspire-v3.33614981.jpg

Arka kapağı söksem;
Direkt soğutucu fana ulaşabilir miyim ? ( Temizlemek için )
Yoksa kapak ile anakart arasında koruyucu benzeri yada sökülmesi-takılması zor bir parça var mıdır ?

Eğer hiç donanım bilgin yoksa tavsiye etmem en garantili çözüm teknik servise vermek olacaktır. Sökmek istiyorum dersen Acer Aspire V3 571G 531 Packard Bell TS Laptop Repair Replace Guide - YouTube birebir aynısı olmasa da ürünler çok benzer yardımcı olacaktır. Yalnız sökerken hiçbir vidayı kaybetme ve vidaları kategorilendir F8 leri F16 ları ve daha ne çeşit varsa ayrı ayrı biriktir toplarken sıkıntı yaşama

Bugün alt kapağı söktüm ve laptop resimdeki gibi bir hal aldı :) İşlemci fanına ulaşmak için sanırım üstten ilk olarak klavye sökülecek. Oldukça karmaşık olarak tasarlamışlar. Fana ulaşmak için laptopu parçalara ayırmak şart.

Servise vermeden olmayacak
Teşekkürler :)

İlk kez yapıyorsan hiç kalkışma çok karışık bir iş. Ben PB TM86 laptobumun içini açmayı denedim arka vidaları falan söktüm klavyeyi çıkaramayınca bıraktım. İyi ki de çıkaramamışım. Çıkarsam bidaha birleştiremezdim :D

Donanım hakkında bilgim var fakat sadece masaüstü için. Defalarca laptop temizleme-sökme videoları izledim. Fakat her laptopun tasarımı farklı. Bazıları arka kapağı söküldüğü zaman direkt olarak işlemci fanına ulaşma imkanı veriyor. Ama bazıları da çok karışık tasarlanmış. Bu yüzden şanssızım :)

- - - Güncellendi - - -

Eğer hiç donanım bilgin yoksa tavsiye etmem en garantili çözüm teknik servise vermek olacaktır. Sökmek istiyorum dersen Acer Aspire V3 571G 531 Packard Bell TS Laptop Repair Replace Guide - YouTube birebir aynısı olmasa da ürünler çok benzer yardımcı olacaktır. Yalnız sökerken hiçbir vidayı kaybetme ve vidaları kategorilendir F8 leri F16 ları ve daha ne çeşit varsa ayrı ayrı biriktir toplarken sıkıntı yaşama

Videoda da olsa laptopumun içini gördüm :) Video çok iyi, çok teşekkürler

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı