Dizüstü Şarjdan Çıkarınca Kapanma Sorunu

LazDrovya

Kilopat
Bu konuda daha önce de bir şikayetim vardı ancak nasıl çözüldüğünü unuttum. Bilgisayarımı şarjdan çıkarttığım zaman örneğin film izlerken, 20 dakika sonra pat diye kapanıyor. Ne bir pil uyarısı ne de başka bir belirti yok. Prize taktığımda ise şarjı tamamen bitmiş oluyor. Bataryam mı ölmüş ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopları prize takılı halde kullanmayın. Ya bataryayı çıkarıp prize takarak kullanın yada bataryanın müsaade ettiği sürece kullanın aksi halde birkaç yüz dolara (orjinal) batarya almanız gerekir :)

Çok ilginçtir ki bazen saatlerce film izleyebiliyorken ya da hiçbir işlem yapmadan bilgisayar saatlerce şarjda açık kalabiliyorken, bazen 5, bazen 15 dakika sonra aynı işlemleri yaparken kapanabiliyor.

Bu konuda daha önce de bir şikayetim vardı ancak nasıl çözüldüğünü unuttum. Bilgisayarımı şarjdan çıkarttığım zaman örneğin film izlerken, 20 dakika sonra pat diye kapanıyor. Ne bir pil uyarısı ne de başka bir belirti yok. Prize taktığımda ise şarjı tamamen bitmiş oluyor. Bataryam mı ölmüş ?
Muhtemelen Bataryanız ölmüştür. Yeni bir batarya temin etmeniz gerekir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı