Dizüstünde AMD Ryzen vs Intel Core

Dostum genellikle zaten bu sorular var, AMD mi Intel mi diye ama genellikle tüm oyuncu PC'lerinde AMD Ryzen kullanırlar, oyunda daha performanslı, darboğaza sokmaz (seçim senin) ama ben olsam AMD Ryzen seçerim. Şimdiki kullandığım PC'de AMD Ryzen işlemci kullanıyorum.
Teşekkürler hocam bir öneri modelin varsa sana zahmet burya bırakır mısın?
AMD: Ryzen 3600 ya da 3600X
Intel: i5 9600 KF ya da 9600K

Satın alınabilecek fiyatlarına göre en mantıklı işlemciler.
Bildiğiniz model varsa bakabilir miyim hocam ben pek anlamıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler hocam bir öneri modelin varsa sana zahmet burya bırakır mısın?

Bildiğiniz model varsa bakabilir miyim hocam ben pek anlamıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Dostum fiyat performans olmasını istiyorsan R5 2600 ya da R5 2600X. ikisi de AMD Ryzen 5 modelleri.
R5 2600 de çok iyi, oyunlarda darboğaz olmadan çok güzel yüksek kapasiteli oyun oynayabilirsin ama bir yandan R5 2600X R5 2600'den overclock yapınca frekans daha yüksek olur ama ikisi de aynı. Ama sen daha yüksek bisey istersen R5 3600 gibi AMD Ryzen 7 3800X gibi daha fazla kategoride bir sürü işlemci var.

Adana'da yaşıyorsanız Intel, Erzurum'da yaşıyorsanız AMD.
Ryzen serisini kullandınız mı bilmiyorum ama stok soğutucular ile kıyaslarsak Intel aynı miktarda hatta bazen daha fazla ısınıyor :D
B450 anakart ile hem işlemciye OC yapıp hem volaj kısarak ısıyı düşürmem gibi olaylardan bahsetmiyorum bile. Ryzen serisini istediğiniz gibi eleştirin ama lütfen "AMD ısınır zaten" anlayışını bırakın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı