Dizüstünde Type-C kulaklığın mikrofonu çalışmıyor

Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro M1 Pro 14"
Monster Tulpar T5 V19.1
Meslek
Developer
Merhaba. AKG marka Type-C kulaklığım var. Monster bilgisayarıma kulaklığı taktığımda ses alabiliyorum fakat mikrofon çalışmıyor. Ekteki kısımdan kaldırdığımda mikrofon çalışıyor. Fakat ses alamıyorum. Oyun için kullanacaktım. Önerisi olan var mı?

Ekran Alıntısı.PNG

Merhaba. AKG marka Type-C kulaklığım var. Monster bilgisayarıma kulaklığı taktığımda ses alabiliyorum fakat mikrofon çalışmıyor. Ekteki kısımdan kaldırdığımda mikrofon çalışıyor. Fakat ses alamıyorum. Oyun için kullanacaktım. Önerisi olan var mı?

Eki Görüntüle 1060798
Kayıt ekranından mikrofon seçimi yapın. Hali hazırda çalışan varsa "devre dışı bırak" seçin. Sadece kulaklığın isminin olduğu kayıt/mikrofon cihazını seçin. Yüksek ihtimal laptop üstündeki mikrofon açık.

Tabi hocam
Kayıt ekranından mikrofon seçimi yapın. Hali hazırda çalışan varsa "devre dışı bırak" seçin. Sadece kulaklığın isminin olduğu kayıt/mikrofon cihazını seçin. Yüksek ihtimal laptop üstündeki mikrofon açık.
Devre dışı hocam hepsi. Sadece kulaklığın mikrofonu var.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    26,3 KB · Görüntüleme: 54
Senin bilgisayarın destek sitesinde ses yönetimi ile akalakalı yazılım var mı kontrol eder misin?
Realtek gibi bir yazılım varsa buradan ayarları değiştirmeyi dene.
Çünkü senin mikrofonu görmüyor.
Driver ı kurdum. Fakat sorun hala aynı. Aynı anda ikisini kullanamıyorum. Az önce usb denetleyici kaynakları yeterli değil şeklinde bir uyarı çıktı.

Aynı sorun bende de var bir çözüm çıkmadımı daha

Yeni konular

Geri
Yukarı