MSI MAG B550M Bazooka USB 3.2 Type-A ve Type-C çalışmıyor

EdenDaTa

Decapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret ve Finansman Öğrencisi
Merhabalar, MSI MPG Gungnir 100M kasaya ve MSI MAG B550M Bazooka anakarta sahibim. Yaşadığım bir sorun için çözüm aramaktayım. Kasamın ön kısmında yer alan USB 3.2 Type-A portlarından birisi ve yine kasanın ön kısmında yer alan Type-C portu çalışmıyor. Tüm bağlantılar yapıldı ancak şunu eklemeliyim; USB 3.2 port kablosunu bağlarken biraz zorlandım ve pinlere zarar vermiş olabilirim.

WhatsApp Image 2021-05-30 at 11.32.58.jpeg
WhatsApp Image 2021-05-30 at 11.51.30.jpeg
WhatsApp Image 2021-05-30 at 11.51.31 (1).jpeg
WhatsApp Image 2021-05-30 at 11.51.31.jpeg
WhatsApp Image 2021-05-30 at 11.51.32.jpeg
WhatsApp Image 2021-05-30 at 11.51.33.jpeg

Portlar tam oturduysa sıkıntı olmaz. Bazı anakartlarda o çıkışları Bios üzerinden açman gerekiyor. Msi anakart hiç kullanmadım. Bios menüsüne bir girip kurcala istersen.

Portlar tam oturduysa sıkıntı olmaz. Bazı anakartlarda o çıkışları BIOS üzerinden açman gerekiyor. MSI anakart hiç kullanmadım. BIOS menüsüne bir girip kurcala istersen.

Evet dediğiniz gibi BIOS'u kurcaladım ancak bu sorunu çözecek bir ayar bulamadım.

Kasanın önündeki soket devre tipi mi?

En kötü type-c soketinizin çalışması gerekiyor.
Resimlerini gönderdim, baksanız iyi olur sanırım.
Kasanın önündeki soket devre tipi mi?

En kötü Type-C soketinizin çalışması gerekiyor.

Type-C Portunun çalışmadığını Motherboard menüsündeki empty yazısından dolayı anladım. Henüz portu deneme fırsatım olmadı, daha doğrusu Type-C to Type-C kablosu henüz temin etmiş değilim.

Resimlerini gönderdim, baksanız iyi olur sanırım.

Type-C Portunun çalışmadığını Motherboard menüsündeki empty yazısından dolayı anladım. Henüz portu deneme fırsatım olmadı, daha doğrusu Type-C to Type-C kablosu henüz temin etmiş değilim.
Kastettiğim kasa tarafıydı.

Geri
Yukarı