Dizüstünden masaüstüne geçmek mantıklı mı?

Masaüstü uzun vadeli bir seçim olur. kolay bir sekilde upgrade yapabilirsin. Fakat taşınması fazla uğraştırıcı olur. Eğer taşımaya gerek yoksa masaüstü daha mantıklı.

Performansı yetiyorsa ve sıkıntı yaşamıyorsan geçmek mantıklı değil. Sırf masaüstüne geçicem diye yeni bilgisayar toplamaya gerek yok. Zaten işini gören memnun olduğun bir laptop var, biraz daha eskisin baktın ki artık performansta düşüş yaşıyorsun o zaman düşünürsün.
Evet şuan performansı yetiyor.Bir sıkıntı da yaşamadım.Laptop'ta kalacağım galiba.

Dizüstünün taşınabilirliği dışında başka bir artısı yoktur. Masa bilgisayarı ise daha iyi performans verir çünkü parçaları kompakt yani sıkıştırılmış parça değildir, kolay upgrade edilip parça yükseltmesi yapılabilir, sök takı kolaydır.

Ben 2 yıl önceki aldığım PC'yi bırakıp masaüstü aldım laptopu 6K'ya almıştım masaüstünü ise 13K'ya aldım. Excalibur G770 vardı laptop olarak GTX 1050 i5 9300H vardı ısınıyordu ve driver sorunları vardı ayrıca bataryası şişikti. Bence laptop şu an istediğin oyunları oynatıyor ve sorun çıkarmıyor ise geçme ama sorun çıkarıyor ise geçmen çok mantıklı. Bütçe varsa laptopu hiç satma tatile gideceğin zaman ya da başka bir zaman yanına götür orada bak keyfine laptopla. Ben şahsen öyle yapıyorum.
Şu an tatildeyim hatta masaüstü evde kaldı, laptop getirdim.

Mesela laptopun performansı artık yeterli gelmiyor, o zaman değiştirip masasütünde geçersem daha mı iyi olur ? Çünkü şuan yeterli performansı alıyorum laptoptan.

Ben 2 yıl önceki aldığım PC'yi bırakıp masaüstü aldım laptopu 6K'ya almıştım masaüstünü ise 13K'ya aldım. Excalibur G770 vardı laptop olarak GTX 1050 i5 9300H vardı ısınıyordu ve driver sorunları vardı ayrıca bataryası şişikti. Bence laptop şu an istediğin oyunları oynatıyor ve sorun çıkarmıyor ise geçme ama sorun çıkarıyor ise geçmen çok mantıklı. Bütçe varsa laptopu hiç satma tatile gideceğin zaman ya da başka bir zaman yanına götür orada bak keyfine laptopla. Ben şahsen öyle yapıyorum.

Katılıyorum mesela sen atıyorum ki komşuna gideceksin bilgisayarla da önemli bir işin var dizüstü ise alırsın bilgisayarını komşuna gidersin orada da ister kucağında ister masada işini halledersin yine.

Teşekkür ederim hepinize. Netleşti fikrim. Şu an laptopla devam edeceğim. Bir sorun çıkarmya başlarsa masaüstüne geçerim.

Laptop taşıması kolay onun dışında masaüstü avantajlı olur. Sistemi daha güçlüdür, içi açılarak sistem parçalarını değiştirme yenileme, termal macun sürme işleri daha kolay olur. Kasanın içi geniş ve havalandırma daha iyidir yani ısınma sorunu laptopdan daha azdır. Klavyeye zarar gelse bile atar yenisini alırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı