Dizüstünden masaüstüne geçmek mantıklı mı?

sonofanatolia16

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba herkese. Şu an kullandığım bir laptop var. 1 yıl önce aldım. Aklıma bu bilgisayarı satıp masaüstüne geçme fikri geliyor. Performans olarak ne kadar değişir, masaüstünün ne gibi avantajları var, aynı fiyata hangisi daha güçlü olur, bir yerden bir yere nasıl taşınıyor? Şu anki bilgisayarımda da FPS problemi hiç yaşamadım. Çok yüksek FPS almama gerek yok. Sizce geçmeli miyim? Cevaplarsanız sevinirim. Şu anki bilgisayarım MSI Bravo 17.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba herkese. Şu an kullandığım bir laptop var. 1 yıl önce aldım. Aklıma bu bilgisayarı satıp masaüstüne geçme fikri geliyor. Performans olarak ne kadar değişir, masaüstünün ne gibi avantajları var, aynı fiyata hangisi daha güçlü olur, bir yerden bir yere nasıl taşınıyor? Şu anki bilgisayarımda da FPS problemi hiç yaşamadım. Çok yüksek FPS almama gerek yok. Sizce geçmeli miyim? Cevaplarsanız sevinirim. Şu anki bilgisayarım MSI Bravo 17.

Bence performans olarak masaüstü daha iyi çünkü laptoplar FPS'yi şarda kısıtlıyor.

Yani ne kadar bilgisayarını taşıdığına bağlı. Masaüstünü taşımak pek kolay değil. Fiyat anlamında, aynı fiyatlara daha büyük ekran, daha fazla Hertz, daha yüksek FPS, klavyeyi özelleştirme gibi güzel seçenekleriniz var. Ama taşınabilirlik yok. Laptop aşığı arkadaşlarım kızmasın ama daha stabil de olduğunu düşünüyorum masaüstünün.

Ama en son oyunları en ağır şekilde oynamalıyım gibi düşünceleriniz varsa geçin. Yoksa laptop rahat bir seçenek olur sizin için ki laptopunuz da güzel.

Performansı yetiyorsa ve sıkıntı yaşamıyorsan geçmek mantıklı değil. Sırf masaüstüne geçicem diye yeni bilgisayar toplamaya gerek yok. Zaten işini gören memnun olduğun bir laptop var, biraz daha eskisin baktın ki artık performansta düşüş yaşıyorsun o zaman düşünürsün.

Kullanıcı tercihine göre değişir mesela benim amacım video-müzik dinlemek-izlemek ve ödev yapmak gibi basit işler o yüzden ben dizüstü seçtim sen kodlama falan yapıyorsan ya da oyun oynuyorsan masaüstü senin tercihin olabilir.

Performans açısından daha iyi olur ama şu anki sisteminiz yetiyor ise geçmenize gerek yok.

Ben 2 yıl önceki aldığım PC'yi bırakıp masaüstü aldım laptopu 6K'ya almıştım masaüstünü ise 13K'ya aldım. Excalibur G770 vardı laptop olarak GTX 1050 i5 9300H vardı ısınıyordu ve driver sorunları vardı ayrıca bataryası şişikti. Bence laptop şu an istediğin oyunları oynatıyor ve sorun çıkarmıyor ise geçme ama sorun çıkarıyor ise geçmen çok mantıklı. Bütçe varsa laptopu hiç satma tatile gideceğin zaman ya da başka bir zaman yanına götür orada bak keyfine laptopla. Ben şahsen öyle yapıyorum.

Kullanıma göre değişebilir mesela çok konar göçersen bence dizüstü ama sabit evde yaşıyorsan masaüstü daha iyi bence.

Geri
Yukarı