Dizüstünün Aniden Kapanma Sorunu

korayyy

Hectopat
Daha fazla  
Benim dizüstüm açılmıyordu PSU bozuk dediler 175 TL cebimizden çıktı. Fakat geldikten sonrada ara ara kapanmaya başladı. Ayrıca ne zaman LoL'ü açsam oyun başladıktan 15 sn sonra bir anda kapanıyor bilgisayarım. Sorun ne bilmiyorum fakat ciddi derecede bunaltmaya başladı. Sıcaktan kapanacağını zannetmiyorum çünkü soğutucu var ve açtığımda bakıyorum ki 60-67 derece arası oluyor. Soğutucum var. Eskiden de kapandığı oluyordu. Ama çok nadirdi 20 oyunda 1 falandı herhalde. Dizüstümün şarjı 1 yıldır bozuk şarj olmadan kullanıyorum. Acaba nerededir sıkıntı?

Yok adaptör değil içindeki güçle ilgili bir parça kısa devre yapmış, onu değiştiricez dedi o sırada birkaç power supply kelimesi felan geçti. Ben tam anlamam bu işlerden açıkcası. Prizle oynuyorum batarya kullanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Edicem fakat işte sıkıntı orda başlıyor zaten. Oyuna girdikten 20 sn sonra felan kapanıyor. Hani alamıyorum bu seferde. Eğer o anki CPU GPU u istiyosan nasıl alabilirim bir yazabilir misin ?

Abi acaba diyorum bu sorun kabloda mı ? Bataryasız kullanıyorum batarya ile kullanırsam sıkıntı geçer mi ?

Benim 6 senelik dizüstü bilgisayarım da bu tarz bir sorunla karşılaşmıştım. Servis tarafından anakart değişim istendi. Anakartı kendim değiştikten sonra düzelmişti. Sorun kesinlikle anakartta diyemem ama ihtimali büyük.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı