DJI mini 4 Pro telleri görmüyor mu?

Ne demek, hayırlı olsun diyelim o zaman. Umarım ileride iyi bir drone pilotu olman dileğiyle, iyi sosyaller.
Merhaba hocam, uçuruyorum çok şükür olumsuz herhangi bir durumla karşılaşmadım sormak istediğim iki şey var;
1-Elle kaldırmaya başlamalı mıyım? Bazı yerler engebeli oluyor iniş ve kalkış yerine kilim atıyorum) sanki pervaneler değecek gibi oluyor
2-Dronlara martı, karga, yaygın türü bulunan kuşlar saldırıyor mu?

Merhaba hocam, uçuruyorum çok şükür olumsuz herhangi bir durumla karşılaşmadım sormak istediğim iki şey var;
1-elle kaldırmaya başlamalı mıyım? Bazı yerler engebeli oluyor iniş ve kalkış yerine kilim atıyorum) sanki pervaneler değecek gibi oluyor.
2-dronlara martı, karga, yaygın türü bulunan kuşlar saldırıyor mu?

Elle kaldırmaya başlamalısın, her zaman yerden kaldırmak dediğin gibi güvenli olmuyor, eline alacaksın dronu ve otomatik kalkış özelliği ile kalkış yaptıracaksın, çok basit aslında. İkinci olarak evet kuş türleri saldırıda bulunuyor, o yüzden şahin, karga, martı gibi kuşların olduğu yerde uçmaman her zaman daha iyi olacaktır, fakat illaki saldıracak diye bir durum söz konusu değil, bazen saldırmıyorlar. Geçen Tekirdağ'da uçurduğumda martılar 40M üstüne çıkmadılar ve drona pek saldırmadılar fakat Bağdat caddesinde İstanbul'da uçurmuştum 110M civarında bile saldırmaya kalktılar. Eğer bir saldırı olursa cihazını spor moda alıp irtifa kazanman ya da etrafa bağlı olarak bir mod seçip olabildiğince çabuk şekilde kendine getirmen iyi olacaktır.

Elle kaldırmaya başlamalısın, her zaman yerden kaldırmak dediğin gibi güvenli olmuyor, eline alacaksın dronu ve otomatik kalkış özelliği ile kalkış yaptıracaksın, çok basit aslında. İkinci olarak evet kuş türleri saldırıda bulunuyor, o yüzden şahin, karga, martı gibi kuşların olduğu yerde uçmaman her zaman daha iyi olacaktır, fakat illaki saldıracak diye bir durum söz konusu değil, bazen saldırmıyorlar. Geçen Tekirdağ'da uçurduğumda martılar 40M üstüne çıkmadılar ve drona pek saldırmadılar fakat Bağdat caddesinde İstanbul'da uçurmuştum 110M civarında bile saldırmaya kalktılar. Eğer bir saldırı olursa cihazını spor moda alıp irtifa kazanman ya da etrafa bağlı olarak bir mod seçip olabildiğince çabuk şekilde kendine getirmen iyi olacaktır.
Merhaba hocam, tekrar cevaplar için teşekkürler.
360 derece otomatik dönen mod sanırım yok, manuel yapınca bazen hızlı bazen yavaş dönüyorum özellikle ilçemi çekiyorum dikey çektiğimden ötürü dönmem gerekiyor, dairesel vs modları denedim istediğim sonucu alamadım, istediğim olduğu yerde 360 derece yavaş dönsün öneriniz nedir?

Geri
Yukarı