DKT15-09 güneş enerjisi pompası nasıldır?

Makaleler
3
Yer
Mersin
Mersin'de oturduğumuz için yazın kombi yerine güneş enerjisinden yararlanmak istiyorum fakat ev son katta olduğundan enerjiden gelen su çok zayıf akıyor. Bu pompadan kullanan var mıdır, önerir misiniz?

Bunlar dediğiniz gibi güneş enerjisi sistemlere takılabilir. Aşağıya inişte 5m kadar mesafe olması daha iyi olur. Bir de okuduğum kadarıyla karıştırıcı vana ile kullanmak daha iyi olur diyorlar. Bir ara ben de köydeki eve almayı düşündüm. Örnek bir karıştırıcı vana.

Bunlar dediğiniz gibi güneş enerjisi sistemlere takılabilir. Aşağıya inişte 5m kadar mesafe olması daha iyi olur. Bir de okuduğum kadarıyla karıştırıcı vana ile kullanmak daha iyi olur diyorlar. Bir ara ben de köydeki eve almayı düşündüm. Örnek bir karıştırıcı vana.
Boru 5 m aşağı inmiyor da 1.5-2 m zemine iniyor, yerden de 5-6 m yatay gidiyor ve havalandırmaya girip belki 2-2.5 m de daireye iniyor. Pompa 10 bar basıyormuş da fazlasıyla yeter diye düşünüyorum. Vana sıcak-soğuk dengelemek içinse onu banyoda manuel de yaparız ya masrafa gerek yok.

Tamamdır hocam. Bunları zaten pompayı fazla sıcak suya maruz bırakmamak için kullanıyorlar. Yine de tesisatçılar daha iyi bilir.

Tamamdır hocam. Bunları zaten pompayı fazla sıcak suya maruz bırakmamak için kullanıyorlar. Yine de tesisatçılar daha iyi bilir.
Ürünün sorularında 110 dereceye kadar dayanıklı olduğunu belirtmiş satıcı. Gerçi almadan önce firmayı arar soğutma önerisi isterim.

Tamamdır hocam. Sizin için faydası olur. Rahat edersiniz.

Geri
Yukarı