DLL dosyasında virüs olur mu?

Kendi halinde müziklerle falan uğraşıyordu, bana da öğretmeye çalıştı. Hoşumuza da gitmişti bayağı ama virüslüyse ki + crack bir yazılım ise zaten şu an direk siliyorum programı. Silmem yeter mi peki bir kalıntı kalır mı acaba?

Kaspersky ile tarama yapın eğer virüslü bir dosya bulur ise zaten gösterir ve siler.

Kendi halinde müziklerle falan uğraşıyordu, bana da öğretmeye çalıştı. Hoşumuza da gitmişti bayağı ama virüslüyse ki + crack bir yazılım ise zaten şu an direk siliyorum programı. Silmem yeter mi peki bir kalıntı kalır mı acaba?
Hocam Kaspersky ile taratabilir misiniz, bir şey bulursa zaten siler.

Korsan yazılım dahi olsa güvenilir bir kaynaktan tedarik edildiği sürece zararı olmaz.

Diğer konuysa, VirusTotal'deki tespitlerin tamamı AI (yapay zeka) tespiti. Genellikle yanlış tespitler söz konusu olduğundan yapay zeka tespitine itibar edilmez, "insan" kararına itibar edilir.

Kaspersky virüs bulmadı fakat içimde bir şüphe kaldı ya sildim yine de.

Kendimden örnek vereyim bugün Windows Defender ile tarama yaparken C:\windows'ta .DLL zararlısını buldu. Mümkün kısacası.

Zararlı olma ihtimali var mı yani şu an bu DLL'nin.

Korsan yazılım dahi olsa güvenilir bir kaynaktan tedarik edildiği sürece zararı olmaz.

Diğer konuysa, VirusTotal'deki tespitlerin tamamı AI (yapay zeka) tespiti. Genellikle yanlış tespitler söz konusu olduğundan yapay zeka tespitine itibar edilmez, "insan" kararına itibar edilir.

Peki bu DLL şu an virüslü müdür? Gerçekten acaba Kaspersky bir şey çıkarmadı ama.

Kaspersky virüs bulmadı fakat içimde bir şüphe kaldı ya sildim yine de.

Zararlı olma ihtimali var mı yani şu an bu DLL'nin.

Peki bu DLL şu an virüslü müdür? Gerçekten acaba Kaspersky bir şey çıkarmadı ama.
Kaspersky bir şey bulmadığına göre sorun yoktur büyük ihtimalle, paranoyaklığa gerek yok.

Merhaba aşağıdaki SS de attığım gibi tarattığım DLL dosyasında bu virüslerden buluyor fakat Malwarebytes tarattığımda herhangi bir sorun çıkmadı, temiz buldu. Exe'yi de içinden çıkan dosyaları da bir sakıncası olur mu?

Eki Görüntüle 962954

Malwarebytes'ı bende kullanıyorum, fakat kendisine pek güvendiğim söylenemez. Bence Kaspersky'dan bir kere daha tarat.

Konuyu hortlatmak istemem fakat Malwarebytes ve Kaspersky Free ile de tarattım. 2'sinde de bulmamıştı. Sorun olur muydu acaba? Programı sileli çok oldu hatta format attık, fakat not düşmek istedim.

Format atmışssın zaten başka soruya gerek yok. Dosya zararsızdı Crack olduğu için oynandığından şüpheli olarak tanımlamıştı sezgisel motorla. VT güvenip MBAM'da farklı çıkması doğal. VT bilen kullancıılar içindir. Normal kullanıcıya temel fikir sunar sadece.

MBAM pre. kullanmıyorsan algılamaz aynı şeyi motorlar eksik çünkü onda farklı çıkıyor. Neyse uzun iş kısaca zararsız dosya ancak ileride tekrarlamayın illegallere güvenmeyin çoğu zaman. Tavsiye de etmiyoruz sosyal olarak zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı