dll-files.com sitesi yüzünden linç yedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
3
Yer
Mersin
Bir kardeşimiz sistemindeki eksik DLL dosyası için konu açmış ve ben de kendisine eksik dosyayı bu siteden bulabileceğini yazdım. Bildiğiniz üzere dll-files.com yıllardır var olan bir site. 2 farklı indirme seçeneği sunuyor; kendi yazılımlarını hiç kullanmadığım için nasıl çalıştığı hakkında bir bilgim yok ama diğer türlü direkt indirme ile lazım olan dosyaya erişebiliyorsunuz. Bu siteyi önerdiğim için ceza verildi, sitede destek veya mesaj sistemi olmadığından rapor kısmını kullanıp hakkımı aradığım için de hesabım kapatıldı. Site kurallarında dll-files.com yasaklı olarak geçmediği halde neye göre yanlış bilgilendirme olarak görüldü ve lince maruz kaldım merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi oradan indirilen dosyayı gerekli yere attığında doğru işlem yapılmamış mı oluyor?
Evet, yanlış bir işlem oluyor. Teker teker DLL dosyası kopyalamak doğru bir işlem değil. Aksine, sorunu daha da sorun yapıyor.

Siz de konu sahibini bilmediğiniz halde yanlış yönlendirmişsiniz.

El ile DLL dosyası atmak çözüm değildir.
Bir hata alındığında Process Monitor ile hata raporu alınır ve incelenir. Eksik DLL dosyaları tespit edilir. Uygun paketin kurulumu gerçekleştirilir. Mesajınız yanlış bilgi içeriyor ve uyarıda bir problem yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı