Çözüldü DLL silmek problem çıkartır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

192809

Kilopat
Far Cry 3 indirdim, oynadım ve bitirince kaldırdım. Far Cry ile Punkbuster iniyor malum. Punkbuster ise kaldırılamıyor ve arkada çalışıyordu. Görev yöneticisinde bulunduğu konuma SysWOW 64'e gidip DLL'lerini kaldırdım. Artık arkada çalışmıyor ancak DLL kurcalamak probleme sebep olur mu? @Bora Dere

Çözüm
Bunlar DLL dosyası değil. Ama dediğiniz gibi bu oyuna özel dosyalar gibi. Sorun olacağını düşünmüyorum ancak oyun silinince neden kaldırılmadılar anlamadım. En başta uninstaller kullanmadığınızı söylemişsiniz, ondan olabilir.

Sorunu yaşayanlar olmuş tek değilmişim. Oyuna değil de hile koruma yazılımı Punkbuster'a aitlermiş. Hocam DLL konusunda pek bilgili değilim; DLL dosyalarının aralarında görünüyorlardı, karıştırmış olabilirim. SFC taraması yaptım ne olur ne olmaz diye, problem yok.
@Bora Dere hocam sildiklerim, PNKBSTRA.exe, PNKBSTRB.exe, PNKBSTRK.sys ve PNKBSTR.xtl dosyasıymış.
Punk Buster files in SysWOW64 folder şu konu yardımcı oldu.
Hangilerini sildiniz? Oyuna özel DLL dosyasıysa büyük ihtimalle sorun olmayacaktır. Fakat genel dosyaları sildiyseniz sorun çıkabilir.

Bunlar DLL dosyası değil. Ama dediğiniz gibi bu oyuna özel dosyalar gibi. Sorun olacağını düşünmüyorum ancak oyun silinince neden kaldırılmadılar anlamadım. En başta uninstaller kullanmadığınızı söylemişsiniz, ondan olabilir.

Sorunu yaşayanlar olmuş tek değilmişim. Oyuna değil de hile koruma yazılımı Punkbuster'a aitlermiş. Hocam DLL konusunda pek bilgili değilim; DLL dosyalarının aralarında görünüyorlardı, karıştırmış olabilirim. SFC taraması yaptım ne olur ne olmaz diye, problem yok.
@Bora Dere hocam sildiklerim, PNKBSTRA.exe, PNKBSTRB.exe, PNKBSTRK.sys ve PNKBSTR.xtl dosyasıymış.
Punk Buster files in SysWOW64 folder şu konu yardımcı oldu.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı