DLSS 2.0 alternatifi AMD'ye gelir mi?

Umut As

Decapat
Arkadaşlar RX 5600 XT kullanıyorum, NVIDIA'nın yeni yeni geliştirmeye başlamış olduğu DLSS 2.0 teknolojisini AMD tarafında da görebilecek miyiz sizce? Görecek olursak bile 5000 serisi kartlar için de olacak mıdır?

AMD'nin yapay zeka konusunda NVIDIA kadar yatırım yaptığını bilmiyorum ama diyelim ki çıkardı ileri ki yıllarda, maalesef senin neslinin kartı desteklemeyecektir çünkü NVIDIA bu isi donanımdan yapıyor. Yani bu is için GPU'nın içinde o ise özel birimler var. He AMD bu isi donanımsız da yapabilir ama o zaman mantık olarak Geforce Now'dan farkının olacağını sanmıyorum.

Anladım, yeni seri kartların performansına fiyatlarına falan bakılır zaten güzelse önümüzde ki 1-2 yıl içerisinde onlara geçiş yaparım.

Arkadaşların söylediği gibi RTX serisi kartların içinde sırf bu işi yapması için ayrı bir birim var (RT Core).
Bahsettiğimiz firma AMD tabiki de gelecektir. Eski seri kartlara GPU üzerinden yazılımsal olarak işleterek bunu yaptırabilir ama o zaman performans kazanımı RTX kartlarda olduğu kadar olmaz. Yeni seri kartlarda bu işleri yapacak ayrı bir birim olur ise (Nvidia gibi) o zaman ciddi oranda performans kazanımı yakalamak mümkün olabilir.

Geri
Yukarı