DLSS 3 Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Neden RTX 3000 serisi kartlara gelmiyor konusu çok yanlış anlaşılmış. DLSS İsimlendirmesi işin pazarlama boyutu aslında. Bu frame generating denen donanımsal hızlandırıcıdan faydalanan yepyeni bir teknoloji. İlerde RTX 3000 serisine de gelebilir ama RTX 4000 serisindeki GPU'nun içinde yer alan donanımsal hızlandırıcı olmadığı için işin yazılımsal boyutuyla bir şeyler yapabilirler. O da RTX 4000 serisindeki gibi iyi çalışmayacaktır. Sonuç olarak Nvidia yine döktürüyor, saf donanım gücünün her şey olmadığını bunu anlamakta zorlanan insanların kafasına vura vura ortaya koyuyor.

Neden RTX 3000 serisi kartlara gelmiyor konusu çok yanlış anlaşılmış. DLSS İsimlendirmesi işin pazarlama boyutu aslında. Bu frame generating denen donanımsal hızlandırıcıdan faydalanan yepyeni bir teknoloji. İlerde RTX 3000 serisine de gelebilir ama RTX 4000 serisindeki GPU'nun içinde yer alan donanımsal hızlandırıcı olmadığı için işin yazılımsal boyutuyla bir şeyler yapabilirler. O da RTX 4000 serisindeki gibi iyi çalışmayacaktır. Sonuç olarak Nvidia yine döktürüyor, saf donanım gücünün her şey olmadığını bunu anlamakta zorlanan insanların kafasına vura vura ortaya koyuyor.
Şöyle ki 4000 serisi saf güç ve verimlilik ve performans anlamında da önceki seriye göre muazzam bir seviyede. Bu kadar beklemiyordum açıkçası.

İlla vardır o destek NVIDIA yoğurdum ekşi diyecek değil ya. He ayrıca aynı şeylerin yazılımını değiştirip değiştirip satıyorlar bize.

Düşük FPS filan hep yazılımdan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya illa vardır sen merak etme söylemez kimse bunları ama ila vardır her şey planlı dlss 4.0 2 senedir planlanıyordur.
Adamlar 1 senedir üzerinde çalıştığı, bir o kadar da para harcadığı emek verdiği teknolojiyi bir BİOS ile eski seriye getirecek öyle mi. İşin ticari kısmını düşündüğüm de hiç bir ihtimal vermiyorum. Sonuçta bu işin ticari ve pazarlama para kazanma kısmı var. Şu anda 3000 serisi kullanıp sırf DLSS 3.0 için 4000 serisi almaya can atan bir çok 3000 serisi kullanıcısı olduğunu Nvidia çok iyi biliyor.

Adamlar 1 senedir üzerinde çalıştığı, bir o kadar da para harcadığı emek verdiği teknolojiyi bir BİOS ile eski seriye getirecek öyle mi. İşin ticari kısmını düşündüğüm de hiç bir ihtimal vermiyorum. Sonuçta bu işin ticari ve pazarlama para kazanma kısmı var.
Bak bunu nvidia yapmayacak. Zaten bende onu diyorum ya bunu kullanıcılar yapacak belkide.

Dediklerine göre yeni bir çekirdek kullanıyorlar DLSS 3 için. Bu da RTX 2000 ve 3000 serisi kartlarda bulunmayan bir çekirdek. Bu yüzden getirmiyorlarmış.
Tabi efendim kesin öyledir ya arkadaşlar sadece ticaret oyunu.

Her ne kadar görüntüden feragat edilmiyor dense de ben buna asla inanmıyorum, takıntılı bir insan olarak DLSS 2.0'da da FSR 2.0'da da gözle görülür bir şekilde görüntü bozuluyor ve ben şahsen kullanamıyorum. DLSS 3.0'da bu ne kadar geliştirilmiştir göreceğiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı