DLSS abartılmıyor mu?

Siz DLSS 2.0'dan bahsediyorsunuz NVIDIA'nın 40 serisi kartlarında frame generation var( yapay zekayla yeniden kare oluşturma) DLSS dediğiniz şey düşük çözünürlükle oyunu işliyor sonra da onu yüksek çözünürlüğe upscale ediyor frame generation ise bambaşka bir teknoloji sıfırdan yeni kareler oluşturuyor.

Forumdaki mesajıma ilk defa toplu dislike yedim. Güzel bir hismiş :D arkadaşlar ben aşırı teknik şeylerden anlamıyorum, sadece benim için hayal kırıklığı diyorum. Yeni PC almadan önce çok hype yapmıştım, sanki hiç görüntü kaybı olmuyor hatta görüntü kalitesini arttırıp 3kat FPS veriyor gibi lanse ettiler. Gördüğüm şey görüntüde bozulma ve maksimum 1.5katına çıkması FPS değerinin ki o da maksimum diyorum. Dislike niye yedim anlamadım. Tüketici olarak kendi deneyimimi anlatıyorum sadece.
O biraz aslında oyundan oyuna değişiyor misal cyberpunkta hissetmiyorsun bile hocam görüntü bozukmu degilmi. Ben RT Ultra+ DLLS Q oynarayarak bitirdim oyunu dakikalarca manzara izlemisligim var o kadar net.

DLSS'in Nvidia tarafında yansıması böyle olsa da AMD tarafında FSR desteği genelde eski nesile de veriliyor.

FSR 3 + FG sayesinde RX 6600'ım FPS kazanacak.

DLSS, FSR gibi teknolojiler 4K'de kaliteli preset ile kullanınca güzen sonuç veriyor. 4K'de DLSS Quality genelde TAA gibi yöntemlerden daha iyi görünüyor. Oyunlardan bazen performans açısından gerek olmamasına dağmen DLAA yoksa DLSS Quality açtığım oluyor bu nedenle.

Bana kalırsa DLSS ve RT hala çok yaygın teknolojiler değil. Bir de birazcık alakasız olucak ama galiba ekran kartı ile ilgili ayda 1 konu mu ne açabiliyormuşuz sanırsam bende burdan sorayım dedim, sizce 9000 TL'ye RX 6700 alınır mı? Alternatifi var mıdır?

Bana kalırsa DLSS ve RT hala çok yaygın teknolojiler değil. Bir de birazcık alakasız olucak ama galiba ekran kartı ile ilgili ayda 1 konu mu ne açabiliyormuşuz sanırsam bende burdan sorayım dedim, sizce 9000 TL'ye RX 6700 alınır mı? Alternatifi var mıdır?
Sıfır alınmaz o kart 2.elden o paraya çok daha iyileri var. İlla sıfır istiyorsan 4060-7600 falan bak.

Ama 6700 ikisinden de ucuz ve güçlü değil mi?

2. El düşünmüyorum pek güvenilir gelmiyor.
Güçlü falan değil 7600 ile nerdeyse yakınlar hem fiyat hem performans olarak. 4060 ilede performans farkı farklı değil, fiyat olarak 2K oynuyor ama DLSS*FG ve birçok teknolojiden faydalanıyorsun en önemlisi sorunsuz. Ayrıca 2.elde de sorun yaşamazsın param güvende vs birsürü seçenek mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı