DLSS görüntüyü bozar mı?

Agresifrhyme

Hectopat
Merhaba. DLSS açtığımız zaman FPS artıyor. Galiba sanal piksellerle yaptığı için FPS artıyor fakat görüntü kalitesini normal görünmesi göründüğünden daha mı kötü hale getiriyor?

@Kaan Öner bahsettiğiniz oyunlar hem FSR hem de DLSS'i iyi kullanıyor hocam. İyi kullanan oyun oynarsanız tabii översiniz. Mesela RDR2'de durum tam tersi. Her iki teknolojiyi de kimse kullanmıyor o oyunda.
Aynen RDR 2'de FSR performansını beğenmemiştim ben de. Kalite moduna da çeksem bulanıklık belli oluyordu. Aman aman bir FPS artışı da yok.

Oyundan oyuna değişen bir durum. Bazı oyunlarda neredeyse hiç kayıp olmuyorken RDR 2 gibi bazı oyunlarda bozulmalar farkedilebiliyor. Her oyunda bariz bozuluyor veya tam tersine kayıpsız görüntü veriyor diyenlere pek aldanmayın.

@Kaan Öner bahsettiğiniz oyunlar hem FSR hem de DLSS'i iyi kullanıyor hocam. İyi kullanan oyun oynarsanız tabii översiniz. Mesela RDR2'de durum tam tersi. Her iki teknolojiyi de kimse kullanmıyor o oyunda.

Zaten her oyunda kullanılması saçma hocam Cyberpunk 2077 en yüksek ayar DLSS kalite oynadım grafikler çok daha iyi oldu ayrıca 60 FPS sabit oynayabiliyorum tabii ki sonuçta dediğiniz gibi oyundan oyuna farklılık gösterebilir şu zamanada kadar oynadığım oyunlarda grafik tam tersi daha da iyi oldu benim adıma sistemimde imzada mevcut.

Not: DLSS hep kalite modunda oynadım siz performance alıpda zaten iyi bir görüntü beklemeniz saçmalık olur :)

Geri
Yukarı