DLSS kullanılmalı mı?

Tabii kullanılmalı DLSS öyle oyunu çok kötü hale getiren teknoloji değil ilk versiyonu kötüydü ama sonradan çıkan 2.0 ve 2.1 bile muhteşem bir hale geldi durduk yere 30 FPS kazanıyorsunuz işte görüntüde aşırı bir bozulma olmuyor en azından ben farkedemedim C2077'de.

Özellikle kalite modu görüntüde çok çok düşük bir kırpma yaparken bazı oyunlarda 30FPS gibi değerler arttırabiliyor.
Ben olsam kesinlikle açardım.

Tabii kullanılmalı DLSS öyle oyunu çok kötü hale getiren teknoloji değil ilk versiyonu kötüydü ama sonradan çıkan 2.0 ve 2.1 bile muhteşem bir hale geldi durduk yere 30 FPS kazanıyorsunuz işte görüntüde aşırı bir bozulma olmuyor en azından ben farkedemedim C2077'de.
Yok hocam, CP77 bu teknolojinin ilk tanıtıldığı oyunlardan, Quality modda bile dağlar kadar fark var DLSS kapalı ve açık hali arasında.

DLSS kalite olarak seçtiğinde 2K olan bir ekranda 1720 piksellerde falan görüntü alırsın ayrıca ekran kartı tam performans sağlamaz ufak ufak droplar yaşarsın FPS düşüşleri yaşarsın DLSS VRAM özelliği düşük kartlarda tam performans alman için var 24 GB VRAM özelliği olan bir kartta da DLSS açmazsın yani.

Konu hortlamış, ben de deneyim güncellemesi yapayım. 3060 Laptop ile zaman zaman fark oluyor. Kapalı ve Kalite arasında yüzeylerde çizgiler, uzak cisimlerde bulanıklık gibi. Bunu en bariz de Uncharted 4'de fark ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı