DLSS nedir?

Kısaca düşük çözünürlüklü bir görüntüyü yüksek çözünürlüklü olacak hale getirme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beni hatırladın mı :D Dlss bildiğim kadarıyla oyunlarda RTX modu çok FPS düşüşü yaşattığı için geliştirilen bir yapay zeka ayarıdır. Bunu NVIDIA çok iyi yapmış gerçekten. Dlss gördüğümüz pikselleri bir nevi sahteleştirip akıcılığı artırıyor ve gözle görülür bir görüntü düşüşü yok.

Oyunu oynarken karşınızda gördüğünüz piksellerin arasına yapay zeka tarafından fake olarak tabir edebileceğimiz pikselleri yoğunlaştırıyor bunu kusursuz şekilde yaptığı için göz bunu algılayamıyor ancak FPS olarak çok büyük bir yükseltme sağlıyor. Daha detaylı araştırması yapılabilir. Sadece bir makalede yazanlardan yola çıkarak yazdım yanlışlar olabilir.

Herkese teşekkürler. Ama bu online oyunlar için nasıl geçerli olacak?
Beni hatırladın mı :D Dlss bildiğim kadarıyla oyunlarda RTX modu çok FPS düşüşü yaşattığı için geliştirilen bir yapay zeka ayarıdır. Bunu NVIDIA çok iyi yapmış gerçekten. Dlss gördüğümüz pikselleri bir nevi sahteleştirip akıcılığı artırıyor ve gözle görülür bir görüntü düşüşü yok.
Kusura bakma hatırlayamadım. Nick değiştirdin sanırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı