DLSS oyunlarda FPS'i düşürüyor

İşletim sistemi
Windows 11
Her oyunda aynı diyorum.

11. nesil işlemci var niye darboğaz olsun ki ekran kartını beslemeye yeter.

Evet her oyunda aynı.

11. Nesil işlemci olması bir şeyi değiştirmiyor. Laptop kasanızın soğutması yetersiz olduğundan işlemci tam performans veremiyor.

DLSS kullanarak performansı yükseltmek için oyunun ekran kartı limitlerine takılması gerekiyor. Sizin durumunuzda işlemci döngüsü ekran kartına kıyasla daha uzun sürdüğünden performans artmıyor aksine işlemciye binen ekstra yük sonucu düşüyor.

Konu içerisinde belirttiğiniz i7-10870H 10. nesil bir işlemci 11 değil.

Her oyun diyorsun da hangi oyunlar?
RDR 2'de DLSS açsan düşmesi zor bir ihtimal.
Ortalama bir oyunda DLSS açarsan işlemcine yük biner bu da throttle'a neden olabilir, işlemci throttle yiyince ekran kartını beslemeyebilir bu da FPS düşüşü demek. Sıcaklıklar kaç derece?

Hiç bir veri olmadan, kanıtlayıcı bir görsel yada video paylaşmadan trolluk yapan bir kullanıcı görüyorum. Insanları meşgul etmeyiniz.
Katılıyorum, insanlar ne istese saçma geçiştirmeler yapmışsınız. Kanıt paylaşabilir misiniz artık, DLSS teklonojisinin ekran kartı tam çalıştığı sürece herhangi bir performans düşüşü yaratacağını düşünmüyorum. Ayrıca her oyuna DLSS yok, ve laptopta da DLSS olmaz.

Monster'ı bırakma sebebim dostum aynı cihaz vardı. 130w ekran kartı olması lazım sende Max-p aşırı ısınıyor o cihazlar ve inanılmaz bir performasn sorunu yaratıyor. Msı aldım şimdi kafam rahat. Max 95w ekran kartı ama okadar stabil çalışıyor ki anlatamam. Senin konuya gelicek olursak sorunun birden çok şeyden olabilir. Sıcaklık olur. Windows hatası, hatta belki de virüs. Ama bios dan Intel ekran kartını kapatıp bir deneye bilirsin.
Katılıyorum, insanlar ne istese saçma geçiştirmeler yapmışsınız. Kanıt paylaşabilir misiniz artık, DLSS teklonojisinin ekran kartı tam çalıştığı sürece herhangi bir performans düşüşü yaratacağını düşünmüyorum. Ayrıca her oyuna DLSS yok, ve laptopta da DLSS olmaz.
Nasıl olmaz ya ben ne kullanıyorum ozaman? SSLD mi?

Monster'ı bırakma sebebim dostum aynı cihaz vardı. 130w ekran kartı olması lazım sende Max-p aşırı ısınıyor o cihazlar ve inanılmaz bir performasn sorunu yaratıyor. Msı aldım şimdi kafam rahat. Max 95w ekran kartı ama okadar stabil çalışıyor ki anlatamam. Senin konuya gelicek olursak sorunun birden çok şeyden olabilir. Sıcaklık olur. Windows hatası, hatta belki de virüs. Ama bios dan Intel ekran kartını kapatıp bir deneye bilirsin.

Nasıl olmaz ya ben ne kullanıyorum ozaman? SSLD mi?
Bunu yanlış yazmışım hemen düzeltiyorum kusura bakmayın. Laptop darboğaz yapmaz anlamında yazıcaktım karışmış.

Oyun sırasında alt + r yaparak ekran kartını kontrol eder misiniz, büyük ihtimalle DLSS açınca ekran kartı kullanımı düşüyor, gerek olmadığı için daha düşük performans ile çalışıyor.

Ekran kartı tembelliğini çözmek (veya tam kapasite kullanmak) için BIOS'a girip şunu yapın:
VGA mode= discrete Graphics.
Bunu yapınca ekran kartı hedef FPS için kullanımını düşürmek yerine Max FPS vermeye başlıyor.

Merhaba, oyunlarda yüksek FPS alıyorum ama bu modu yine de kullanmalı mıyım? Artış sağlar mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı